בני ברק החליטה על אכיפת רוכבי אופניים חשמליים

סמכות לדרוש הזדהות, ידיעות ומסמכים, הוצאת האויר והשסתומים מצמיגי הרכב, מתן קנסות, עיכוב אדם שסירב להענות לדרישת פקח

עיריית בני ברק, באמצעות השיטור העירוני, פועל, בהיקף, נרחב, כנגד הרכיבה על אופניים חשמליים בניגוד לחוק, ושבמקומות שונים בארץ נגרמו על ידם פגיעות בהולכי-רגל ונזקים אחרים.
לא מכבר החליטה מועצת עיריית בני ברק לאשר את הסמכת הפקחים העירוניים לאכיפת עבירות תעבורה בתחומי האופניים החשמליים, וזאת בהתאם להצעת הרב חנוך זייברט, ראש העיר, שפעל רבות לקידום הסמכת הפקחים, למול התאונות והסכנות הרבות שברכיבה בניגוד לחוק.
בפתח הדיון על ההצעה לאישור הסמכת הפקחים בתחום, ציין הרב חנוך זייברט, ראש העיר, שלא יתכן שאדם הולך על מדרכה, או נהג רכב שיסתכנו מאופניים חשמליים, ולצערנו, כיום, ישנם רוכבי אופניים רבים שעושים בכבישים ובמדרכות כבשלהם וישנם אנשים שנגרמו להם נזקים קשים מאוד במקומות שונים בארץ, ואף למקרי מוות ר"ל. ראש העיר הדגיש כי המועצה מחזקת את ידיהם של מר שלמה מלכא, מנהל אגף אכיפה ופיקוח של העירייה ושל מר יוסף חדד, מנהל השיטור העירוני. על פעילותם המעולה והמאומצת כעומדים בראשות השיטור העירוני ובהכוונתו של הרב ישראל דרנגר, רמ"ט רה"ע, ואין ספק כי הסמכתם של הפקחים בשיטור העירוני, בנוסף לשוטרים במסגרת זו שיש בידיהם סמכות ארצית בתחום, מגבירה את האכיפה לצמצום מירבי של תאונות מרכיבת אופניים חשמליים, בניגוד לחוקי התעבורה.
בין התקנות שנאכפות ע"י הפקחים –הן-הרכיבה מותרת רק מעל גיל 16, אין להרכיב חברים, אין להרכיב אוזניות בזמן הרכיבה, אין להשתמש בטלפון נייד בזמן הרכיבה, אין לנסוע על המדרכה ולסכן הולכי רגל, אין להכניס אופניים חשמליים לגינות ציבוריות, מהירות מירבית -25 קמ"ש, חובת חבישת קסדה בכל רכיבה ותאורה באופניים בשעת החשיכה, ורכיבה רק בצידו הימני של הכביש עם כיוון התנועה.
במסגרת סמכויות שאושרו בכנסת לאכיפת עבירות התנועה, גם בידי פקחים עירוניים, יוכלו הפקחים להורות על הפסקת ההתנהגות האסורה, סמכות לדרוש הזדהות, ידיעות ומסמכים, הוצאת האויר והשסתומים מצמיגי הרכב, מתן קנסות, עיכוב אדם שסירב להענות לדרישת פקח ויש חשש להימלטותו עד לבואו של שוטר, רישום פרטי קטין שרכב על אופניים מתחת לגיל 16, יידוע ההורים, תשלום קנס ע"י ההורים והחרמת האופניים במקרה של נהיגה פרועה ומסוכנת.
לא מכבר פרסם מבקר המדינה, דו"ח, לפיו מספר האופניים והקורקינטים החשמליים עולה ברחבי הארץ, מידי שנה, וכיום הוא עומד על כ-200,000 כלים מסוגים אלו, ומספר הנפגעים בתאונות אלו עלה גם הוא ,בשנים האחרונות, והוא עמד על אלפי פצועים בשנים האחרונות, כשבשנת 16' מספר ההרוגים היה תשעה, ומצבים אלו מחייבים את הגברת האכיפה ע"י השוטרים והפקחים העירוניים וגם את הרחבת תכניות ההדרכה לבטיחות בדרכים בקרב הלמידים במוסדות החינוך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.