בני ברק ממגרת את האפליה • העירייה: "כל הבנות שובצו"

עוד לפני פתיחת שנת הלימודים, כל בנות העיר שובצו בסמינרים ללא יוצא מן הכלל וכל התלמידים משובצים בבתי הספר היסודיים כך טוענים בעיריית בני ברק. יחד עם זאת הורים לבנות בעיריית בני ברק מרגישים מושפלים בשיחה עם 'קוקר': "בנותינו עוברות חוויות משפילות עד שהן מצליחות להתקבל ולשבת על ספסל הלימודים עם חברותיהן האשכנזיות"

עוד לפני פתיחת שנת הלימודים, כל בנות העיר שובצו בסמינרים ללא יוצא מן הכלל וכל התלמידים משובצים בבתי הספר היסודיים כך טוענים בעיריית בני ברק.

מי שניצחו על המלאכה וניהלו את המערכה הרחק מאור הזרקורים היו ראש העיר וסגניו שעבדו במשך ימים ולילות בעבודה פרטנית מול מנהלי הסמינרים ובהנחיה אישית של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בתיאום ועבודה משותפת עם כל הגורמים.

שיבוץ התלמידות בתי הספר נעשה מול הנהלת בתיה"ס היסודיים ומרכז החינוך העצמאי. בשבועות האחרונים ליווה את הפעילות באופן אינטנסיבי ראש העיר חנוך זייברט.

אך יחד עם זאת הורים לבנות בעיריית בני ברק מרגישים מושפלים בשיחה עם 'קוקר' טוענים ההורים כי בנותיהם עוברות חוויות משפילות עד שהן מצליחות להתקבל ולשבת על ספסל הלימודים עם חברותיהן האשכנזיות. ל'קוקר' הגיעו מקרים הממחישים את ההשפלות שהן צריכות לחוות. בנות אלו, או יותר נכון אימהותיהן, היו צריכות למצוא שיטות שיקלו על קבלתן לסמינר. באחד המקרים נשאלה האם לגוון עורה של הבת, ובמקרה השני הומלץ לאם שהבת תשמש בשם משפחת אמה הקודם, לפני הנישואין, כי היא שייכת לצד "הנכון יותר", מבחינה עדתית.

הורה נוסף מהעיר בני ברק מאשר כי אכן בתו התקבלה לסמינר, אך כלל לא לסמינר לו היא ציפתה להתקבל: "הסיבות לאי-קבלת הבנות כלל לא רלוונטיות. "גם אם יש בת לא הכי מבריקה, עדיין היא צריכה מקום ללמוד בו. מישהו בדק שאשכנזיות שנכשלות לא מתקבלות? כמעט כולן לא עוברות, אבל אשכנזיות מתקבלות, וספרדיות לאחר המכסה של ה-30% לא מתקבלות. המצב מחמיר משנה לשנה, ואני מקווה ששר החינוך החדש ישים קץ לאפליה הזו ולהתנהלות של מנהלי המוסדות כדי לעצור את ההשתוללות שלהם בנושא".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אמש הגיע הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א, לביקור בבית מייסד ומנהל הסמינר, הרב שמואל מאיר, הניצב בעין הסערה סביב הדרישה למנות את הרבנית רחל בורנשטיין למנהלת בסמינר שבהנהלתו והתנגדותו הנחרצת של הרב מאיר לכך. הרב הביע כמה וכמה פעמים את דעתו על תופעות שונות בציבור הליטאי, חיזק את ידיו של הרב מאיר ואמר כי אסור להסכים ולהשלים עם מגמות כאלו שסופן מי ישורנו. בסיום הפגישה בירך הגרי"י קלמנוביץ את הרב מאיר שיזכה להמשיך בחינוכן של בנות ישראל לאורך ימים ושנים מתוך בריאות איתנה.

  כשמדובר על על הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א חייבים לזכור שהוא בנו של הגאון ר' אברהם קלמנוביץ זצ"ל מארה"ב בעל "קולמוס הלב". צדיק וטהור קנאי גדול בהשקפתו. עובד ד' מהזן הנדיר. כל ברכה לוקח לו זמן רב. התפלות זמן רב מאד, ושיעורי התורה שלו עמוקים מאד. מדובר באדם ענק שבענקים גדול בתורה ירא שמים עצום מיחידי סגולה בדור הזה, מפורסם בעיקר בתפילותיו ובברכותיו, אולם תמיד התנהג כאחד מהעם ועבד את הבורא בהצנע ללכת. עוד יצוין כי מרן בעל הקהילות יעקב אמר בכמה הזדמנויות כי העולם עומד על תפילותיו של רבי ישראל יצחק שליט"א. לגוף הענין מדובר בקדוש אלוקים ופרוש מעם, והלוואי שאזכה לשכון בחלקו. בתפילה הוא עומד שעות ארוכות, וכל הזכרת שם ד' מוזכרת בסילודין כשכל גופו מתעוות לכל הכיוונים. מדובר באדם גאון עצום אשר חידושיו העמוקים והישרים מודפסים בספריו המפורסמים…מיוחד מאוד בעבודת התפילה….מפורסם כירא חטא כאשר, הבית -ישראל העיד עליו על קדושתו….ברכותיו מתקיימות. !!!!!!! ענו ושפל ברך,ולא מחזיק טיבותא לנפשיא.

  מדבר רק האמת, בדרשה שנשא בפני אברכים בישיבת פוניבז'. הוא גם קרא להיזהר משלטון הכופרים שכינה "עמלק" ואמר שהמלחמה האמיתית היא בניסיון למנוע את הרס המחיצות בין לומדי התורה ל"ערב-רב" שבחוץ. הגאון הנ”ל הוא אחד מגדולי מנהיגי עם ישראל בבני ברק שהרב קנייבסקי שליט"א רוחש לו כבוד עצום מפאת גדלותו בתורה, פשוט כל רז לא אניס ליה בנגלה ובנסתר, (שהלוואי נגיע לכף קרסוליו) הזהרו בכבודן של חכמים שלא תכוו, נשיכתן נשיכת עקרב.

  יה”ר מלפני אבינו שבשמים, שיִתְקַיְמוּ בָּנוּ בקרוב הַפְּסוּקִים, כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ ד’ כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ יֹאבֵדוּ יִתְפָּרְדוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן, וַתָּרֶם כִּרְאֵים קַרְנִי בַּלֹּתִי בְּשֶׁמֶן רַעֲנָן, וַתַּבֵּט עֵינִי בְּשׁוּרָי בַּקָּמִים עָלַי מְרֵעִים תִּשְׁמַעְנָה אָזְנָי, צַדִּיק כַּתָּמָר יִפְרָח כְּאֶרֶז בַּלְּבָנוֹן יִשְׂגֶּה, שְׁתוּלִים בְּבֵית ד’ בְּחַצְרוֹת אֱלֹקֵינוּ יַפְרִיחוּ, עוֹד יְנוּבוּן בְּשֵׂיבָה דְּשֵׁנִים וְרַעֲנַנִּים יִהְיוּ, לְהַגִּיד כִּי יָשָׁר ד’ צוּרִי וְלֹא עַוְלָתָה בּוֹ.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ב"ה יש לנו ראש עיר שעוזר במיוחד לתושבים החלשים. אשרינו שזכינו בכזה ראש עיר.

  אוריש |
  הגב