בני ברק חגגה את הילולת "בעל התניא"

המונים בכינוס המרכזי בבני ברק לכבוד יומא דהילולא קדישא של בעל התניא והשו״ע זי״ע. בהשתתפות אדמו״רים ורבנים אורח הכבוד רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר – התעוררות גדולה בלימוד חסידות. בעריש פילמר תיעד

קהל גדול של חסידים ואנשי מעשה מכל גווני הקשת של העיר התורה והחסידות בני ברק גדשו אל אולם האודיטוריום שבשכונת רמת אלחנן בעיר, שם נערך כינוס המרכזי לרגל יומא דהילולא קדישא של הוד כ״ק הגאון הקדוש רבי שניאור זלמן מלאדי זי"ע, בעל התניא והשו״ע ומייסד חסידות חב״ד, המקום היה צר מהכיל את המשתתפים הרבים שנהרו למקום החל מתחילת האירוע ועד סיומו בהתוועדות חסידים בשעות הקטנות של הלילה.

את המעמד פיארו גלריה רחבה בשולחן המזרח של עשרות אדמור"ים ורבנים בין השאר, רב העיר בני ברק הגרמי״ל לנדא, ואורח הכבוד הגר״ב לאזאר, כ״ק האדמו״רים מאלכסנדר, מחנובקא-בעלזא, נאראל, ביאלא ר"א, שומרי אמונים, אשלג ,ראדזין, אופלע.

עוד פיארו בשולחן המזרח: הגרי"י בלינוב, הגר"מ גולדשמיד, הגר"ז הורביץ, הגרי"י וייס, הגר"י טוביאס, הגר"א לנדא, הגר"י פלדמן, הגר"מ שטרן, הגרש"א שטרן, הגר"א שפירא, הגרח"צ שפירא, הגר"א שרמן ואישי ציבור ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט, חבר מועצת העיר בני ברק הרב שלמה קוסטליץ וחבר מועצת העיר בית שמש הרב שמעון גולדברג.

הכנס נפתח על ידי רב מערב בני ברק ואב״ד 'שערי הוראה' הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן, שעמד על יחודו של 'שולחן ערוך הרב" ופסיקותיו המיוחדים של בעל ההילולא, והביא מספר דוגמאות נפלאות.

רב העיר בני ברק הגאון רבי משה יהודא ליב לנדא נשא משא מאלף על סידורו הנפלא של בעל התניא, בשילוב דוגמאות הלכתיות המראה על גאונות נפלאה.

באמצעות מסכי ענק התחבר הקהל היישר מארה״ב להתוועדות חסידית עם בעל הנס הרה״ח ר' שלום מרדכי רובשקין, ששיתף את הקהל בכמה סיפורים מתוך המאסר והגאולה המפתיעה בדרך ניסית ומעוררת אמונה וביטחון בכל העולם.

על עבודת התפילה בדרך החסידות במשנתו של בעל ההילולא נשא אב״ד קהילות החסידים באלעד הגאון רבי ישראל זושא הורביץ, שעורר את הקהל הגדול לתפילה חסידית ומעוררת.

את המשא המרכזי נשא אורח הכבוד רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, שבמשך שעה ארוכה הפליא בעובדות וסיפורים על מסירות נפשם של יהודי רוסיה במשך כל השנים, והרינה יקצורו שזוכים כעת בזכות הזריעה בדמעה של האדמו״ר הזקן וכל אדמו״רי חב״ד ואלפי החסידים שהלכו במסירות נפש למען הפצת תורה, חסידות וחינוך יהודי כשר בכל השנים הקשות.

הרב עורר את הציבור ללימוד חסידות באמצעות שיעורים מסודרים ע״י ארגוני לימוד חסידות בבני ברק, והספרים הרבים המתאימים לכל נפש.

ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט שסייע רבות למען הצלחת הכנס, הביא את ברכת העירייה ותושביה והעלה זכרונות מרגשים בעת ביקוריו אצל הרבי מליובאוויטש זי״ע, והרעיף בתשבחות על פעילות חב"ד העניפה בעיר.

את הכנס הנחה בטוב טעם הרב מנחם קעניג מראשי ישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש בלוד.

מקהלת חסידית הנעימה את הערב בשירי בעל ההילולא ושירים חסידיים נוספים, כאשר עם סיום החלק הרשמי והראשון פצח הקהל בריקודים חסידים סוחפים לכבודו של בעל התניא זי״ע.

לאחר תפילת ערבית התיישבו מאות מהמשתתפים להתוועדות חסידית גדולה עם אורח הכבוד רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ששילב שיחות קודש, עם מאמרי חסידיות וסיפורים ועובדות, בהתוועדות שנמשכה עד השעות הקטנות של הלילה.

תושבי העיר ברוב תודות לעיריית בני ברק ופיהם מלא שבח והודיה לכל מארגני האירוע בניהולו של הרב יוסף פילמר – ארגון ממלא כל עלמין, בשיתוף עם כל ארגוני ומוסדות חב"ד בעיר. צעירי אגודת חב"ד, היכל מנחם ומעייני ישראל ב"ב.

קדם לפתיחת הכינוס, התקבל האורח הגר״ב לאזאר בביתם של כ״ק האדמור"ים מאלכסנדר, ספינקא, מרן הגר״ח קנייבסקי, הגרמי״ל לנדא, והגרש״א שטרן.

שיעור מיוחד מסר בפני כמאה וחמישים תלמידי ישיבת ׳תומכי תמימים׳ בבני ברק, בהשתתפות ראש הישיבה הגר״מ גולדשמיד, מנהל הישיבה הרב לוי רוזנברג ורמ״י הישיבה.

כמו כן, הגיע לבקר במאפיית המצות יחד עם הרב יוסף יצחק מרזל, רב הכשרות ברוסיה, לפקח על הכשרות באפיית מצות בע״ה השמורה ליהודי רוסיה, הנאפים במקום בפיקוח משגיחים מטעם הרבנות הראשית לרוסיה והעדה החרדית.

ביקור מיוחד נערך ב'בית התבשיל' כאורחו של היו"ר, איש החסד הנודע הרה״ח שמחה קרקובסקי נאמן ביתם של אדמו"רי לעלוב.

צילום: בעריש פילמר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.