בני ברק ירוקה-גינות טיפוליות בחצרות הגנים

אשרן הגדול של התלמידות למראה הירקות והתבלינים הצומחים בגינות

מח' גני הילדים באגף החינוך של עיריית בני ברק פתחה באחרונה שורה של פרוייקטים חינוכיים חדשים בגנים, כשבמרכזם הקמת גינות טיפוליות בחצרות הגנים.
מטרתן של "הגינות הטיפוליות" הינה לשלב בלימודים את היסודות של המצוות התלויות בארץ עם יחודיותם של הגידולים לסוגיהם ומידע עונות השנה המתאימות לגדילתם של הירקות השונים.
לצורך הפעלת פרוייקט חדשני ויחודי זה עברו צוותי הגנים הכשרה מקצועית מטעם עמותת ל"שמרה", הידועה בניסיונה בתחום, וכדי לקדם את הלימודים בתחום זה משתפים צוותי הגנים את הילדות בשותפותן להקמת הגינה, ויחד עם הצוות הן שותלות את השתילים, ובדרך זו הן גם לומדות את עולם המושגים הנרחב של המצוות התלויות בארץ וגם מתנסות מעשית בפעילויות תורניות חינוכיות אלו.
התוצאות המעשיות מצביעות לא רק על רכישת הידע המקיף של ילדות הגנים בתחום זה, אלא גם על אשרן הגדול של התלמידות למראה הירקות והתבלינים הצומחים בגינות והן גם עוקבות בהתרגשות אחרי כל התקדמות והתפתחות.
פרוייקט לימודי אחר החל באחרונה בקבוצת גני-ילדים נוספת להקמת גינות אקולוגיות, בו גם תלמידות אלו לומדות על המצוות התלויות בארץ, אך הקמת הגינה מתבצעת בדרך יחודית מחומרים נפסדים, עם מושגים של למידה על מיחזור ואיכות הסביבה, כשפרוייקט זה, המוקם לראשונה בבני ברק, מוקם בשיתוף חב' "בשביל ארצי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.