כתובות נאצה על ביתו של בכיר במערך הגיוס

כתובות נאצה רוססו הלילה על ביתו של בכיר במערך גיוס חרדים. הבוקר דווח שפרקליט המדינה החריף את המאבק בתופעה

מסע השיסוי והאלימות נגד החיילים החרדים לא עוצר: הלילה רוססו כתובות נאצה על קירות ביתו של בכיר במערך גיוס החרדים בבני ברק. על הקירות נכתב "נאצי", "רוצח", ו"מנגלה". כך דווח בגל"צ.

כוחות המשטרה שהוזעקו למקום פתחו בחקירה. לפי שעה טרם אותרו חשודים במעשה הנפשע. לאחרונה שוב פרסמו המתנגדים לגיוס קמפיין כאשר באחת התמונות נראה חייל חרדי בעל פאות וזקן פורץ מתוך גדר השכונה ומכריז "הידד, יש לי רובה, איזה כיף!". הכרזה מציגה אף ילדים חרדים הנמלטים ממנו בפחד.

בין הסיסמאות המופיעות על הכרזות: "למען עתידנו, למען ילדינו, שומרים על הניקיון, אזור זה זה נקי מחרדקים. המעבר לחרדקים באזור זה אסור בהחלט".

בחלק אחר של המודעה מובא ציטוט של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאומר "אנחנו חוצבים חור בבטון ועשינו חור קטן בסכר בין החברה החילונית לחברה החרדית".

כזכור, בגל"צ נחשף הבוקר כי פרקליט המדינה, שי ניצן, החליט על הקמת צוות מיוחד שיטפל בתועפה וינסה להביא למיגורה.

הצוות יורכב מאנשי פרקליטות המינה, צה"ל והמשטרה, שישלבו כוחות כדי להעניק מענה מהיר לתלונות החיילים המותקפים על רקע היותם משרתים בצה"ל – תופעה המצויה בשיעור גבוה במגזר החרדי והערבי.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, בירך על הצעד ואמר: "אני לא אתן שתימשך ההסתה נגד חייילים חרדים…אנחנו נפעל בכל הכוח למגר את התופעה הזאת. אני שמח שמשרד המשפטים נרתם גם הוא כדי לסייע לנו במלחמה הזאת".

יצוין כי הצוות יטפל לא רק בתופעות של אלימות פיזית כלפי החיילים אלא גם בביטויים של הסתה חמורה והשמצות.

כזכור, בתקופה האחרונה גברו מאוד מעשי האללימות נגד חיילים חרדים המשרתים בצבא, כך למשל רק בימים האחרונים אירעו מספר תקריות בהן הם הותקפו בבתי כנסת שונים בירושלים.

בנוסף, גורמים שונים הפיצו את פרטיהם האישיים של רכזי הגיוס החרדים תוך שהם משתמשים בביטויים מכוערים ואלימים כלפיהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.