צפו: כך נלכדו רוצחי החקלאי (וידאו)

בעקבות טענת המשטרה כי בר קפרא נרצח על רקע פלילי, בניו זועמים: "אפילו השב"כ מודה שמדובר בפעילי טרור! לא נוותר עד שהצדק יצא לאור". צפו בתיעוד לכידת הרוצחים

בניו של הקדוש דוד בר קפרא, החקלאי מרחובות שנרצח בידי ערבים, זועמים על טענת המשטרה כי שני הרוצחים שנתפסו ביצעו את הרצח על רקע פלילי בנסיון שוד.

"השב"כ בעצמו מודה בהודעה רשמית שמדובר בשני פעילי טרור מאזור רמאללה, כך שטענת המשטרה חמורה ובלתי מובנת לנו", נמסר בהודעת בני המשפחה. "הקלות בה נקבע כי מדובר בשוד שהשתבש, וזאת על סמך הודאת המחבלים בלבד, אשר היה להם זמן רב לתאם גרסאות ולהתייעץ בכדי לצאת בעונש קל יותר, מעידה על ניהול חקירה בעייתי ביותר. אבא היה חקלאי פשוט, בעל כרם ענבים שעבד לפרנסתו, לא היו לו סכסוכים, לא חובות ולא היה עליו רכוש רב".

עוד הם מציינים: "לא נשדד מאבא מאומה, כסף שהחזיק עליו לא נשדד והושב אלינו ע"י המשטרה, רכבו – טנדר בשווי של כ-100,000 ש״ח לא נלקח, קרטונים של ענבים מוכנים לשיווק וטרקטור עם מרסס – הכל נשאר המקום הרצח. כל הנסיבות מצביעות על כך שמדובר במניע לאומני ולא בשוד פלילי. אנו בני המשפחה לא נוותר, דמו של אבינו זועק, אנו נילחם עד שהצדק והאמת יצאו לאור ושהמחבלים יבואו על עונשם".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את המשפחה כנפגעי עבירה: "אנו מקבלים בתדהמה את המסקנה החפוזה של המשטרה והפרקליטות לגבי המניע למעשה הרצח הנתעב של המנוח, אשר היה ממלח הארץ, חקלאי ואוהב הארץ ואדמתה, שנרצח באכזריות, כאשר כל הסימנים מובילים למסקנה שמדובר ברצח על רקע לאומני". אמר לסיום

צפו בחשודים ברצח בר קפרא מובאים לדיון בביהמ"ש (באדיבות רשת)

החשודים ברצח הם תושבי הכפר בית לקיא בבנימין בני 21, נעצרו במסגרת פעילות משולבת של היחידה המרכזית של מחוז מרכז, שירות הביטחון הכללי וצה"ל. לטענת המשטרה השניים מוכרים פעילי טרור עממי וכי היו מעורבים בעבר ביידוי אבנים לעבר כוחות צה"ל בבית לקיא. מעצרם התאפשר בזכות תפנית בחקירה למחרת הרצח, לאחר ששלושה עדי ראייה, בהם קטין, עוכבו לחקירה.

מחקירתם עולה כי בלילה שלפני הרצח הם נכנסו לישראל והגיעו לכרם של בר קפרא המנוח הי"ד. הם נשארו לישון שם ולמחרת ביצעו החל משעות הבוקר המוקדמות תצפיות במטרה לוודא כי ברשותו של בר קפרא כסף מזומן.

לפני השעה 11:30 הם זיהו סוחר שרכש ענבים מבר קפרא והניחו כי יש ברשותו כסף מזומן, ולכן התקרבו אליו, איימו עליו ודרשו ממנו כסף. בעקבות התנגדותו לתת להם הכסף שברשותו, הם הכו אותו באכזריות עם מקלות וברזלים עד שאבדה הכרתו, כך הוא התבוסס בדמו זמן רב, כשהגיעו צוותי הצלה ומד"א ופינו אותו לבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

צפו: כך נלכדו רוצחי בר קפרא

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.