בני הישיבות בדרך לגיוס? חוק לשוויון בנטל יוגש תוך 49 ימים לכנסת

הממשלה אישרה את הקמת ועדת השרים המיוחדת שתגיש הצעת חוק חלופית לחוק טל • בראש הוועדה יעמוד השר יעקב פרי מ"יש עתיד"

החרדים בדרך לצה"ל? הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את הקמתה של ועדת השרים לעניין "השוויון בנטל בשירות הצבאי, בשירות האזרחי ובשוק העבודה". על הוועדה יהיה לגבש את נוסח הצעת החוק הממשלתית החדשה לגיוס חרדים לצה"ל, שתחליף את חוק טל הישן.

בין היתר יהיה על הוועדה להסדיר במקביל גם את גיוסם של צעירים ערבים לשירות אזרחי. הוועדה תגיש לכנסת את הצעת החוק לשוויון בנטל תוך 49 ימים.

בראש הוועדה יעמוד שר המדע והטכנולוגיה, יעקב פרי, ממפלגת "יש עתיד". בנוסף לפרי, יקחו חלק בדיוני הוועדה גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון (הליכוד-ביתנו), השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' (הליכוד-ביתנו), שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל (הבית היהודי) והשר להגנת הסביבה, עמיר פרץ (התנועה).

יו"ר הוועדה, השר פרי אמר בישיבת הממשלה היום כי "הוועדה תביא לשולחן הכנסת חוק שיהווה בשורה אמיתית לכל אזרחי ישראל – חילונים, חרדים וערבים".

עוד הוסיף השר פרי ואמר כי "בעוד קצת פחות מחודשיים נגיש את החוק לשוויון בנטל לכנסת, ועד אז צפויה לכולנו עבודה מרובה. הזמן הקצר העומד לרשותנו מחייב התגייסות מלאה של החברים בוועדה מחד, ומשרדי הממשלה הנוגעים בדבר מאידך. המשימה העומדת על הפרק, הינה לייצר מצב שבו ערך השירות בצבא ההגנה לישראל ובשירות האזרחי, וערך העבודה, יהיו ערכים עליונים אשר יקבלו מערכת של איזונים מול ערכי לימוד התורה – זאת בכדי לייצר שוויון אמיתי בנשיאת הנטל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.