בני המשפחה הדרוזית בבית הכנסת: "בזכות זידאן נמנע טבח גדול יותר" (תמונות)

בני משפחתו של השוטר סייף זידאן שנהרג בקרב בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף, הגיעו בצהרים למפגש מרגש יחד עם הפרמדקים שטיפלו בפצועים. דודו של זידאן אמר: "אני התפללתי בבית הכנסת, ואם הרב פסק הלכה שמותר לי, יש לזה משמעות גדולה

בני משפחתו של השוטר סייף זידאן שנהרג בקרב בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף, הגיעו בצהרים למפגש מרגש  יחד עם הפרמדקים שטיפלו בפצועים.

אחד החובשים סיפר לאמו של סייף זידאן על שקרה: "יש לנו מזל שהוא הגיע לפה. התעוזה העצומה שלו. הוא היה בלי שכפץ ורק עם אקדח. אם הוא לא היה מגיע המחבלים היו עולים למעלה לקומה הגדולה יותר, ובה היו הרבה יותר מתפללים ואי אפשר לדעת איך זה היה נגמר".

"מעולם לא ראיתי שוטר שכל כך חתר למגע. אנחנו מצטערים בשם כל הקהילה על האובדן הגדול ושלא תדעו עוד צער". סיפר אחד הפרמדקים.

מנהל המנהל הקהילתי  בהר נוף אוריאל אלבז אמר: "זהו מפגש שלא חשבנו שיקרה, זידאן פעל באומץ גדול, בזכות הפעולה שלו נמנע טבח קשה הרבה יותר. נסענו נציגות מהשכונה למשפחת זידאן כדי לנחם ומצאנו משפחה כואבת, אצילה, שניחמה אותנו. הבקשה של המשפחה הייתה: אנחנו רוצים לפגוש את משפחות הנרצחים, להכיר את הקהילה, ולהבין עבור מי זידאן מסר את נפשו".

דודו של זידאן פתח בתפילה ואמר: "אני התפללתי בבית הכנסת, ואם הרב פסק הלכה שמותר לי, יש לזה משמעות גדולה. זה מחזיר אותנו לפרשת יתרו, אז קשרנו את גורלנו לפני חמש אלפים שנה, ועכשיו אנו חוזרים, אני מקווה  שנגיע לירושלים בשמחות. שכל אחד יילך להתפלל בבית כנסת מסגד או כנסייה בשלום. כולנו מגנים את הטרור. שלא נדע עוד צער".

צילום: פלאש 90

...........

דרוזים הגיעו 8 דרוזים הגיעו 7 דרוזים הגיעו 6 דרוזים הגיעו 4 דרוזים הגיעו 2 דרוזים הגיעו

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא ראיתי בחיים כזה מיפגש מרגש. באמת מגיע לו צל"ש. הבן אדם נכנס בכוח להציל חיי אדם, ונפל חלל. חסיד אומות העולם. כמה אנחנו צריכים להשתפר. כמה. אוי גיוואלד. להפסיק לרדוף אחד את השני. להפסיק לשנוא אחד את השני. להפסיק הפירוש להפסיק.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב