בני משפחתו של אפרים ברכה מאשרים: "התאבדותו לא קשורה לרב פינטו"

בסרט ששודר בערוץ 2 מספרים בני משפחתו של החוקר מספר 1 על ימיו האחרונים ומגלים מה הוביל אותו לשים קץ לחייו. העיתונאי יואב יצחק: "הסרט מפריך את הפרסומים הכוזבים מצד משה נוסבאום, רביב דרוקר, ברוך קרא, גידי וייץ ואחרים שהפיצו עלילת דם נגדי"

מה הוביל להתאבדותו של החוקר מספר 1? מיד לאחר התאבדותו הטראגית של תת-ניצב אפרים ברכה נפוצו רמיזות, לעיתים גם ההאשמות גלויות, לפיהן הרב פינטו ואנשיו הובילו את ברכה לנקוט בצעד המזעזע, זאת לאור הרדיפה שניהלו נגדו.

העיתונאי יואב יצחק טען מנגד כי ההתאבדות נבעה מהפחד של ברכה מפני החקירה הפלילית בעניינו, חקירה שנעשתה חמורה מיום ליום. יצחק פירסם את הדברים באתר הבית שלו, News1, וספג בשל כך ביקורות רבות מצידם של בכירי העיתונאים והפרשנים בארץ.

בערוץ 2 שודר במהלך החג הסרט "חיים בצל הפחד" על חייו והתאבדותו של אפרים ברכה. על הסרט חתומה העיתונאית עדי מאירי וממנו עולה כי גרסתו של יצחק היא – ככל הנראה – הנכונה.

להלן עיקרי הציטוטים של בני משפחתו של ברכה, כפי שהובאו בסרט. אשתו, אילה, מספרת על מה שאמר לה בעלה מיד לאחר מסיבת הפרישה של המפכ"ל דנינו שהתקיימה כמה ימים לפני התאבדותו: "הוא סיפר לי שפרקליט המדינה היה לידו והוא עשה את עצמו כאילו הוא לא רואה ועבר אותו, אז אפרים לא ויתר לו והלך וקרא לו ולחץ לו את היד, תפס לו את היד ולחץ לו, נתן לו לחיצת יד, אז הוא הרגיש שכנראה באמת מסתמנת איזושהי חקירה או משהו. הוא אמר: "משהו פה מסריח, אני מרגיש".

בוידאו: יואב יצחק בעימות טלוויזיוני עם משה נוסבאום בעניינו של אפרים ברכה

"אמרו לו שביום ראשון הולכים לעצור אותך", היא מוסיפה.

עוד אומרת ברכה: "השבוע הזה הוא היה הכי לבד שבעולם. לא משטרה, לא פרקליטות המדינה ולא היועץ המשפטי. הוא היה לבד-לבד באי-ודאות, כשהוא בתוך-תוכו יודע ומשוכנע שעוצרים אותו ביום ראשון".

עדי מאירי: איך זה?

איילה ברכה: "ממה שאני הבנתי זה, שהתקשרו אליו ממח"ש ואמרו לו שביום ראשון הולכים לעצור אותך".

בתו של ברכה, מורן מספרת גם היא: "הוא התחיל להילחץ, שהולכים לעצור אותו ושפתחו נגדו חקירה סודית ושעכשיו, ביום ראשון הוא הולך ללכת לעבודה עם אזיקים".

ואילו בנו, ראובן ברכה, מעיד: "הוא פשוט לא רצה שיום ראשון יגיע".

"סרטה של מאירי מאשר, בפועל, כי הפרסומים ב-News1 על קיומה של החקירה היו נכונים ומדויקים, וכי ברכה בחר לשלוח יד בנפשו לאחר שהבין, מניסיונו המקצועי, כי בתוך ימים יחשך עליו עולמו", כותב יואב יצחק.

יצחק מוסיף: "סרטה של מאירי מפריך את הבדותות שפרסמה בעצמה, כמו גם פרסומים כוזבים מצד כתבי חצר אחרים (בין היתר: משה נוסבאום, רביב דרוקר, ברוך קרא, גידי וייץ), שהפיצו עלילת דם נגד הח"מ: כאילו טיעוניו בדבר קיומה של חקירה נגד ברכה היו נטולי יסוד; וכי בגלל אותם פרסומים כוזבים, כביכול, בחר ברכה להתאבד. חיים ומוות בצל השקר – הכתרנו רשימה זו, בשל השקרים בחייו של ברכה הנמשכים, למרבה הצער גם אחרי מותו; ובשל הניסיונות להפיץ עתה את מורשת השוחד והשקר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.