בני ובנות זוג של מילואימניקים ייצאו שעה קודם מהעבודה

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את חוק עבודת נשים על מנת לאפשר לעובדים שבני הזוג שלהם נמצאים בשירות מילואים להיעדר מהעבודה במשך שעה אחת ביום

בשורה טובה לבני ובנות הזוג של משרתי המילואים, הם יוכלו לצאת שעה קודם מן העבודה, מבלי שזו מנוכה משכרם בתמיכה והסכמה של המעסיקים.
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום, יום שני, לקריאה שנייה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת מוטי יוגב, איתן כבל, אייל בן ראובן ורועי פולקמן לתקן את חוק עבודת נשים על מנת לאפשר לעובד או עובדת שבן או בת הזוג שלהם נמצאים בשירות מילואים להיעדר מהעבודה במשך שעה אחת ביום. לפי ההצעה שאושרה, ההיעדרות תתאפשר לבני זוג שעובדים במשרה מלאה, ולהם יש ילדים מתחת לגיל 13.
כאשר אחד מבני הזוג יצא לשירות מילואים של חמישה ימים רצופים לפחות. העובדת, או העובד, יצטרכו להודיע על מימוש הזכות למעסיק וההיעדרות לא תנוכה משכר העבודה ותהיה על חשבונו של המעסיק.
בנוסף ח"כ יוגב, ביקש מהועדה להוסיף תיקון שלא התקבל בדיון הקודם אשר מאפשר היעדרות של שעה מקל וחומר, במציאות של  קריאת בצו 8, זאת בכדי לאפשר למשפחה להתארגן בזמני חירום.
ח"כ מוטי יוגב: "אלו צעדים מהותיים וחשובים לטובת משרתי המילואים מתוך הבנה שמשרת המילואים אינו לבד ובת/ן הזוג הנותר מאחור בבית עם הילדים, נרתם למאמץ וראוי להערכה בחוקי מדינת ישראל."
יוגב הוסיף: "באותה מידה שהמעסיקים הסכימו לקבל על עצמם את אותה שעה, מן הראוי שתיתנן שעה ביום שיאפשר למשפחה בה אחד ההורים יצא בפתע למילואים ארוכים, ישעה זו תתוקצב לבת/ בן הזוג להתארגנות הנדרשת.
משרתי המילואים זו הנבחרת הלאומית המתנדבת שנים, להגן על קיומנו. תפקידנו בכנסת לסייע להם לקיים את משפחתם בעת יציאת בן או בת הזוג למילואים, בודאי בפתע פתאום בצו 8 ללא כל הכנה מראש."
סגן שר הביטחון אלי בן דהן בירך על העברת התיקון לחוק עבודת נשים , שתאפשר לבנות זוג של חיילי מילואים להיעדר מעבודה בעת שירות מילואים של בן הזוג: "אני מברך את יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל ואת הח"כים הנוספים, על העברת התיקון לחוק עבודת נשים שמממש בפועל את שינוי התפיסה כלפי חיילי המילואים אותו מוביל משרד הביטחון. היום אנחנו מדברים על משרת מילואים ובת זוגתו. משרת המילואים משלם מחיר משפחתי כאשר הוא יוצא להגן על עם ישראל בארצו ובת זוגו היא זאת שנותנת לו את הרוח הגבית ועליה נופלות עיקר הטיפול במשפחה ובבית. כאב לתשעה ילדים שעשה שירות מילואים של כ-50 ימים בשנה, אני מצדיע לאותן נשים ולאותן המשפחות. בחודש הבא אקיים יחד עם חברי ח"כ כבל וח"כים נוספים יום הצדעה למשרתי המילואים בכנסת בו נציג את חבילת ההטבות המלאה שהבאנו לאישור לאחרונה בוועדת השרים לענייני מילואים ובמליאת הממשלה."
ח"כ האלוף במיל' איל בן ראובן, שהצעתו מוזגה עם הצע"ח למען בני ובנות הזוג של מילואימניקים: "צבא המילואים הוא אחד מהללבות החשובים בחיי החברה הישראלית. אנחנו חבים למילואימניקים המון, וחייבים לתגמל אותם ולאפשר להם לשרת בראש שקט ובלב חפץ. אני שמח שדווקא ביום המילואים אישרנו חוק חשוב ביותר לטובת משפחות אנשי המילואים, שהן הנושאות בעול השירות של בני הזוג".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.