בני נוער במכתב לנתניהו: מסרבים להתגייס

עשרות בני נוער שלחו הבוקר (שבת) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הם מצהירים כל כוונתם לסרב להתגייס לצה"ל. "פעולות הצבא מרחיקות אותנו ממציאת פתרון והגעה לשלום, לצדק ולביטחון",כתב אחד הנערים וציין, "הסירוב שלי הוא דרכי להבעת ההתנגדות לעוולות המתבצעות מדי יום בשמנו ובאמצעותנו".

שקד הררי מבת ים, אחד  הנערים שחתומים על המכתב, אמר: "הצבא משרת את בעלי הכוח בחברה ולא את האזרחים, שמהווים רק כלי. לא נסכים להיות בשר תותחים".

 

במכתב הם כותבים "אנו אזרחי מדינת ישראל, מיועדים לגיוס לצבא", לשון המכתב, "אנו פוני לקוראי מכתב זה בהזמנה להניח בצד את הברור מאליו, ולשקול מחדש את משמעות השירות בצבא.
אנו החתומים מטה מתכוונים לסרב להתגייס, והסיבה העיקרית לסרובנו היא התנגדותנו לכיבוש השטחים הפלסטינים על ידי הצבא. הפלסטינים בשטחים הכבושים חיים תחת שלטון ממשלת ישראל, על אף שלא בחרו בה ואינם יכולים להשפיע באופן חוקי על קבלת ההחלטות שלה. מצב זה אינו שיוויוני ואינו צודק".

 

עוד ציינו בני הנוער במכתבם לראש הממשלה: "בשטחים אלו מופרות זכויות אדם ומתבצעות פעולות הנחשבות לפשעי מלחמה על פי החוק הבינ"ל על בסיס קבוע, כגון חיסולים – הוצאות להורג ללא משפט, בניית התנחלויות בשטח כבוש, מעצרים מנהליים, עינויים, ענישה קולקטיבית וחלוקה לא שיוויונית של משאבים כמו מים וחשמל. כל שירות צבאי תורם לשימור המצב הקיים, ולכן, על פי מצפוננו, איננו יכולות/ים לקחת חלק במערכת אשר מבצעת את המעשים שתוארו".

 

"הבעיה במערכת הצבאית אינה מסתכמת בגבולות הפגיעה בחברה הפלסטינית", המשיכו, "אלא מחלחלת לחיי היום יום בחברה בישראל: היא מעצבת את החינוך בבתי הספר, ההזדמנויות בשוק העבודה, וגורמת לגזענות ולאלימות בתוך החברה ולאפליה אתנית, לאומית ומגדרית; "אנו מתנגדים/ות למערכת הכוח הדכאנית והמפלה מבחינה מגדרית המתקיימת גם בתוך המסגרת הצבאית עצמה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שילכו לעזאזל כל הצפונים הללו לא צריך אותם את יפי הנפש הם כנראה לא התעדכנו על הספינה עם הטילים שרוצה לגמור עליהם
    וחוץ מזה אני בטוח שאותם נערים יחד עם הוריהם ינשרו מהארץ במוקדם או במאוחר וטוב שכך אין להם זכות לחיות בארץ כי מימילא הם שונאים אותה ואת מה שהיא מייצגת לכן בחורים ובחורות עופו לנו מהעניים אתם רק מפריעים לנו אני מציע לכם לכו תעשו סיבוב קטן טיול ממש קטן לא בעזה אלא במזרח ירושלים אין לי ספק כמה מכם ירגישו סכין בגב מאותם אלה שאתם אוהבים

    איש פשוט |
    הגב