בנפול אויבך- כבדהו / הרב שייקה גרינשפן

כדי להצליח בבחירות הבאות, יש ללמוד את האויב, להעריך אותו נכון ולנצח! הרב שייקה גרינשפן, ממליץ על היערכות מתאימה לקראת המערכה הבאה:

אין מי, אשר לב יהודי פועם בקרבו, שלא הבליע חיוך מדושן ומלא עונג ביממה האחרונה. לאחר מה שעברנו בממשלת הרוע הנוכחית, מובן האושר לראות בתחילת מפלתו של היהיר- יאיר לפיד.

אך חיוכיהם המדושנים ומלאי הסיפוק של חכ"ינו, יחד עם הריצה לתקשורת לניכוס ההישג, מכניסה בי קצת חשש. כי, אכן, מותר להתענג על רגעים של תקוה חדשה, מותר להכין מערכת בחירות מתוך שמחה, אך אסור לשכוח- כי בכל מהלך של מערכה כזאת, יש אמוציות ופוליטיקות קטנות, שיכולות לשחק, בדיוק, לידיו של לפיד.

לקיסרי רומא היה את הקולוסיאום, היה להם את הגלדיאטורים, האנשים שם, צחקו, בילו ושכחו שאין להם לחם לאכול. ללפיד – אשף התקשורת- יש כשרון טבעי לדבר אחד בלבד, לקנות את ההמון. ומכיון שכך, אסור לנו לשחק לידיו, אסור לנו להיגרר למשחקיו.

ללפיד אין מה להציג לבוחריו!! ב"ה בחורי הישיבות עדיין לומדים, יוקר המחיה עדיין מציק לבני כל המעמדות! רק דבר אחד הוא יכול: להמשיך וללבות את אש השנאה בחרדים.

העם בשדות, רואה את הפעילות של החרדים לטובת המדינה ולא רק למען עצמם. את העזרה ההדדית לעזור לכל אדם באשר הוא אדם, את פעילויות החסד המגוונות, הקירוב, מאור הפנים. כל חרדי שומע והרבה, את המשפט: "הלוואי שכל החרדים היו כמוך".

אם נצליח ל"סור מרע" ונהיה מאוחדים- לא ניתן ללפיד את חומר הבעירה. ויחד עם ה"עשה טוב", כאשר נמשיך בפעילויות המבורכות שלנו – ולא בפוליטיקה- אלא נפנה ישירות ללב העם. נוכל לנצח.

כמובן שחובה עלינו – וזהו נושא שמדברים עליו כל כך הרבה שנים- להתחיל לתת מענה תקשורתי הולם להשמצות, לשנאה. חובה עלינו לדעת שב- 2014 בואכה שנת 2015, התקשורת משפיעה מאוד והרבה יותר מכל דבר אחר ועלינו לייצר כזאת ולתת מענה הולם.

אז- בנפול אויבך- תעריך ותדע כמה הוא שווה, ורק כך תוכל להתמודד איתו.

ו"בשם ה' נעשה ונצליח".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה אתה מקשקש, אתה הרי ממילא הולך להצביע לימח שמויניקים שמוכנים לשרוף קולות ומנדט חרדי כדי שבבחירות הבאות אולי יתנו להם איזה ג'וב יותר שווה….

    דוד |
    הגב