חוק שונה לחרדים וערביים – בבית שמש החליטו על בחירות חוזרות, בנצרת – לא

בניגוד לבית שמש, ולמרות שהתביעה בשניהן דומה- דחה בית המשפט בנצרת, את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה לקיום בחירות חוזרות בנצרת.

אתמול (רביעי), דחה בית המשפט המחוזי בנצרת, את המלצת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לקיום בחירות חוזרות בעיר נצרת בין המועמדים ראמז ג'ראיסי ועלי סלאם וזאת בעקבות חשד לזיופים.

בית המשפט, דחה בנוסף, את הערר שהגיש ראש העיר סלאם ובו ביקש לספור 22 קולות שהיו לזכותו ונפסלו בספירה.

משמעות החלטת בית המשפט היא כי ג'ראיסי ימשיך לכהן כראש עיריית נצרת.

בבחירות בנצרת, בהם הפסיד ראש העיר ג'ראיסי ליריבו סלאם בפער של 22 קולות, הערעורים שהוגשו ברציפות, העצימו את המתיחות בין פעילי המפלגות והתומכים בהם.

בעקבות כך, מיד לאחר החלטת בית המשפט הגיעו תומכי עלי סלאם לאוהל המחאה שהוקם בכיכר העיר. כוחות משטרה גדולים היו במקום כדי לשמור על הסדר שהופר בעבר, פעמים רבות לאחר מחלוקות בין המחנות.

ברשימה שבה השתתף סלאם, הכריזו כתגובה להחלטת בית המשפט, לארגן שביתה כללית בעיר. בתחילה סוכם כי השביתה תכלול את כל בתי הספר והעסקים בעיר. אך משרד החינוך, מנע זאת והודיע כי הלימודים בעיר יתקיימו כסדרם.

עלי סלאם קבל על ההחלטה ואמר: "זאת החלטה לא צודקת. בית המשפט התעלם ממני ומאלפי תושבי נצרת שבחרו בי כי רצו שינוי בעיר ובעירייה. המצב כאן מתוח מאוד, לא נוותר בקלות והמאבק המשפטי שלנו יימשך. היום נגיש ערר לבית המשפט העליון בירושלים ואני מקווה שתהיה החלטה על בחירות חוזרות. אם יהיו בחירות אני אקבל הפעם יותר מ 90%".

במפלגתו של רמאז ג'ראיסי, טוענים "החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת מראה כי ג'ראיסי הוא ראש העירייה בהפרש 7 קולות. עלי סלאם צריך לכבד את ההחלטה, בלי ניסיונות לשנות את התוצאה".

מה שמעניין בפסיקה זו, שלמרות הדמיון הרב בין סערת הבחירות בבית שמש ובנצרת, ההחלטה של בתי המשפט הייתה שונה וקבעה לבצע בחירות חוזרות בבית שמש ומנגד לא ללכת לבחירות חוזרות בנצרת.

כזכור, בית המשפט המחוזי בירושלים החליט, בעקבות המלצת היועץ המשפטי ויינשטיין, לערוך בחירות מקומיות חוזרות בבית שמש, בעקבות הזיופים שהתגלו במהלך יום הבחירות המוניציפאליות. ככל הנראה, הבחירות המחודשות ייערכו בתחילת חודש פברואר 2014. בית המשפט קיבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה לפיה זיופים מתוכננים עלולים היו לפגוע בתוצאות האמת בעיר.

אז האם הבדל נעוץ בכך, שבבחירות בנצרת, הזיופים לא היו "מתוכננים"? או שמא ההבדל הוא בהשתייכות למוצא ודת אחרת??

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.