בנק לאומי מכניס שותף אסטרטגי ל-Bank Leumi USA לפי שווי של כמיליארד דולר

"אנו שמחים לקחת חלק בהשקעה ייחודית זו"

בנק לאומי דיווח היום כי חתם על הסכם להכנסת שותף אסטרטגי לבנק לאומי ארה"ב ("BLUSA"). השותף האסטרטגי, קרן ההשקעות Endicott Group יחד עם MSD Capital, ירכוש 15% מהון המניות של Bank Leumi Corporation ("BLC"), תאגיד אמריקאי באמצעותו מחזיק לאומי את השליטה ב- BLUSA. התמורה הכוללת בגין המניות שיימכרו צפויה להסתכם לסך של כ- 140 מיליון דולר, המשקפת שווי של כמיליארד דולר ל- BLUSA. ההסכם כפוף לקבלת האישורים הרגולטוריים הרלוונטיים. העסקה לא צפויה להשפיע באופן מהותי על עסקי קבוצת לאומי.
Endicott Group, שהוקמה בשנת 1996, הינה קרן השקעות מובילה בארה"ב, המתמחה בהשקעה בתאגידים פיננסיים בכלל, ובבנקים בפרט. Wayne Goldstein, אחד משני השותפים המייסדים של הקרן, צפוי להתמנות הן לדירקטוריון BLUSA והן לדירקטוריון BLC.
MSD Capital הינה קרן השקעות פרטית שהוקמה בשנת 1998 במטרה לנהל את נכסיהם של Michael Dell, מייסד חברת Dell, ומשפחתו.
השקעה אסטרטגית זו תעניק ערך נוסף ל-BLUSA והינה המשך ליישום המוצלח של תכנית אסטרטגית שיושמה ב- BLUSA בהובלתו של מנכ"ל BLUSA, אבנר מנדלסון. העסקה תאפשר ל-BLUSA לבצע קפיצת מדרגה נוספת בפעילותה העסקית.
מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח: "היישום המוצלח של התכנית האסטרטגית ב- BLUSA במהלך ארבע השנים האחרונות, הפך את BLUSA לבנק אטרקטיבי למשקיעים בארה"ב. לאחר בחינת חלופות שונות, בחרנו להתקשר עם קבוצת Endicott ו- MSD. הידע והניסיון של המשקיעים האסטרטגיים צפויים לתרום רבות ל-BLUSA במגוון תחומים: הרחבת מגוון הלקוחות, התרחבות של לאומיטק בארה"ב, נגישות משמעותית לשוק ההון האמריקאי ויכולת להוציא לפועל עסקאות בנקאיות מורכבות יותר. הבחירה של Endicott ו- MSD לחבור לקבוצת לאומי הינה עדות ברורה להצלחת האסטרטגיה העסקית של BLUSA, כמו גם לאסטרטגיית החדשנות של קבוצת לאומי".
ויין גולדשטיין, מייסד ומנכ"ל Endicott: "אנו נרגשים להשקיע ב-Bank Leumi USA יחד עם MSD Capital. תזמון ההשקעה אידיאלי לשני הגופים – BLUSA, תחת הובלתו של אבנר מנדלסון, מציגה תוצאות חזקות יותר עקב שינויים מבניים פנימיים שהתמקדו באסטרטגיה עסקית, טכנולוגיה ותשתיות, וכוח אדם. השקעה זו מעניקה ל-Endicott את

האפשרות לסייע ל-BLUSA ליישם עסקאות בשוק ההון לצד הזדמנויות אסטרטגיות, שלפני כן לא היו נגישות".

דן ביטר, מנהל ב-MSD Capital: "אנו שמחים לקחת חלק בהשקעה ייחודית זו. השותפות עם Endicott וההנהלה הבכירה של BLUSA הינה עקבית עם הפילוסופיה של MSD, אשר תומכת בקבוצות חזקות בעלות אסטרטגיה ברורה ליצירת ערך אמיתי לאורך זמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.