בסאטמאר מהר"י מגיבים בזעזוע: "זאת עזות נוראה להאשים הורים שכולים" (הקלטה)

חסידי סאטמאר מהרי"י ששמעו את ההקלטה הבוקר בו נאמרו דברים חריפים על הורי החטופים, נחרדים והמומים לשמוע את הדברים הללו – התגובה המליאה.

בשעות הערב של יום ד' נתפרסם ברשת הקלטה מדרשתו של האדמו"ר מהר"א מסאטמאר ובו תוקף קשות את הורי הנרצחים שעדיין יושבים שבעה על השבר הנורא שפקד אותם.

חסידי סאטמאר  מהרי"י ששמעו את ההקלטה  הבוקר בו נאמרו דברים חריפים על הורי החטופים, נחרדים והמומים לשמוע את הדברים הללו.

לדבריהם:  בעוד מהר"א סומך את דבריו כאילו זה היה שיטתו של הרה"ק ר' יואל מסאטמאר זי"ע, החסידים הוותיקים התנערו מהדברים האמורים באומרם "הרבי זי"ע (רבי יואל) היה רך לבב ורחום על כל, תמיד היה מצטער בצרתם של אחרים, ואפילו על יהודים מהמזרחי ידועים עובדות רבות שבעת צרתם העניק להם כל העזרה שביקשו ממנו, הוא נתן להם ממון כשהיצרכו לכך, האיך אפשר לומר ליהודים בשעה שמתם מוטל לפניהם שהם אשמים בכך? אפילו אם יהא נכונים הדברים מי נתן היתר להאדמו"ר מהר"א לדבר ככה בעת צרה, שאז הרבי זי"ע מעולם לא השמיע ביקורת רק התפלל על היהודים שינצלו מהצרה?" שואל בכאב אחד מזקני חסידי סאטמאר שעוד למד בישיבה אצל הרה"ק מסאטמאר לפני השואה.

עוד מוסיפים החסידים: ידוע דאחר מלחמת ששת הימים הרבי זצ"ל ניהל מערכה כבידה נגד הציונים והנגררים אחריהם (אבל רק לאחר המלחמה, בשעת המלחמה הוא נמנע מלהביא דעתו בפומבי), הוא דרש דרשות רבות נגד אלו שאומרים שהקב"ה עשה ניסים להציונים הוא אמר אז באחד הדרשות המפורסמות: "האיך יכולים לשמוח בשעה זו ולומר שהיה שם ניסים, מי יודע כמה יהודים נהרגו בתוך המלחמה, כמה אלמנות ויתומים נשארו מההרוגים בשדה קרב, האיך אפשר לשמוח?"

לבו הרך של הרבי דרש ממנו קודם כל לדאוג לשלומם של היהודים, לא משנה איפה הם גרים או לאיזה מפלגה הם משתייכים, יהודי נשאר יהודי אצלו תמיד.

לסיום הם טוענים: נכון שהרה"ק מסאטמאר האשים את הציונים וממשלת המינות שהם המה המביאים את רוגזם של הערבים על היהודים וע"י זה מתגוררי ארה"ק נמצאים תחת סכנה אדירה מצד הערבים, וגם ביאר כן בספריו הקדושים "ויואל משה" ובספר "על הגאולה ועל התמורה", אבל לומר על יהודים תמימים שומרי תורה ומצוות שעדיין נמצאים בתוך ימי האבל שהם אשמים על רציחת ילדיהם? זה עזות נורא.

עוד בנושא

* לא תאמינו מי יוצא להגנת האדמו"ר מסאטמאר

* האדמו"ר מהר"י מסאטמאר: "ההורים אשמים ברצח בניהם"

בסאטמאר מהר"י מגיבים בזעזוע: "זאת עזות נוראה להאשים הורים שכולים"

האזינו להקלטה שעוררה הסערה

דברי האדמו"ר בשפת האידיש

סייע בידיעה: ישראל שקולניק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.