בסביבת הרב לאו מבהירים: "אין בכוונתו לרוץ לנשיאות" (וידאו)

המירוץ לבית הנשיא: בסביבת הרב לאו הודפים את השמועות לפיהן בכוונתו להתמודד לתפקיד. "הרב לאו מודה לציבור ולפוליטיקאים על האמון והכבוד שהם רוחשים לו, אולם הוא מעונין להמשיך להחזיק בתפקידו כרב העיר תל אביב", אומרים מקורביו

ביממה האחרונה החלו לצוץ שמועות וספקולציות לפיהן בכוונתו של הרה"ר לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו, להתמודד על תפקיד נשיא המדינה. לפי הדיווח, הצטרופותו למירוץ תטרוף את הקלפים מאחר ותמיכת המפלגות החרדיות והדתיות, כמו גם תמיכתו של ראש הממשלה, מובטחת לו.

בעקבות הכותרות בענין, מבהירים הבוקר בסביבת הרב לאו כי התמודדות לתפקיד הנשיא כלל אינה עומדת על הפרק מבחינתו של הרב. "הרב לאו מודה לציבור ולפוליטיקאים על האמון והכבוד שהם רוחשים לו, אולם הוא מעונין להמשיך להחזיק בתפקידו כרב העיר תל אביב".

בתוך כך, יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, התראיין הבוקר ב'גלי צהל' והתייחס בהרחבה למירוץ לנשיאות תוך שהוא יוצא נגד האופן שבו התנהל עד היום המרוץ לנשיאות. "אני חושב שמה שאפיין עד עכשיו את המירוץ לנשיאות זה הכפשות, דה-לגיטינמציה ורמזים למשרדי חקירות, ולא ניסיונות של המועמדים להציג את עברם המפואר ואת התוכניות שלהם אם יגיעו לבית הנשיא. זה דבר שלדעתי פוגע בבית הנשיא, באווריה ובמרוץ".

"לא פשוט להיכנס בוודאי לנעליים של שמעון פרס. זה מצב אובייקטיבי. יחד עם זה, גם אם יש מספר גדול של מועמדים – ואני מניח שמספר המועמדים יצטמצם בעוד שבוע, כשיצטרכו להגיש את החתימות – שום דבר לא מצדיק את האווירה הזו. לו הייתי לי סמכות, אם הייתי כמו שופט במשחק כדורגל, הייתי אומר לכל המועמדים שאני אפסיק את המשחק אם זה יימשך. מובן שאין לי סמכות כזו, אבל זה מעיד על היחס שלי".

אדלשטיין הכחיש בין השאר שהתקבלה בלשכתו פנייה של רה"מ בנימין נתניהו בבקשה לדחות את הבחירות לנשיאות. "לא התקבלו שום פניות רשמיות בנושא – לא בלשכתי, לא במזכירות הכנסת ולא בלשכת הממשלה. כשהכנסת מתכוונת להעביר איזה חוק, היא יודעת איך לעשות את זה".

לבסוף הביע אדלשטיין תחזית קודרת, שלפיה תיגרם למוסד הנשיאות פגיעה קשה אם יימשך המרוץ הנוכחי כפי שהוא כיום: "אם הנשיא ייבחר בעוד שלושה שבועות באווירה הנוכחית, בלי שינוי קיצוני באווירת המרוץ, לא צריך אותי או את ראש הממשלה. מאה חברי כנסת יקומו ויאמרו שהם לא רוצים לעבור עוד דבר כזה בעוד שבע שנים".

"אני מודה שאחת הסיבות לכך שנתתי את המינימום הנדרש (של זמן) – הרי יכולתי לקבוע את הבחירות גם ב-18 ביוני – היא בגלל האווירה הנוכחית, שתגמור את מוסדת הנשיאות, בלי שנצטרך בלי לחשוב ברצינות על חקיקת החוקים", גילה אדלשטיין.

לבסוף סירב אדלשטיין להתייחס לדיווחים על מתיחות בין ראש הממשלה לבין ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, ואמר ש"אני יודע שיש מועמדים שונים, שבינתיים ראש הממשלה לא הביע תמיכה באחד מהם. אני הייתי משאיר את הדברים האלה למדורי הרכילות".

[alooma ref="f978dea2615cb536cf58af5418cbc04b.mp4" src="1"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.