בסוף כן: ישראל כץ תומך בהקדמת הפריימריז בליכוד

רק לפני שבוע הודיע שר התחבורה ישראל כץ כי הוא מתנגד ליוזמת ראש הממשלה להקדמת הפריימריז לראשות הליכוד, והיום הודיע כי הוא תומך במהלך בתנאי שהליכוד לא יתאחד עם מפלגות נוספות. {חוזר בו}

בשבוע האחרון פורסם כי כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להקדים את הבחירות לראשות הליכוד ולקיימן כבר בעוד חודשיים. הדבר עורר סערה בליכוד, כאשר שורה של בכירים במפלגה, בהם שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, הודיעו כי יתנגדו להצעתו של נתניהו.

השר כץ אמר כי "בניגוד לשמועות, הבחירות לראשות הליכוד לא יוקדמו ויתקיימו במועדן, כחצי שנה לפני הבחירות הכלליות. ממשלת הליכוד בראשות נתניהו נמצאת בעיצומה של מערכה מול הטרור האיסלאמי, ובוודאי שאין זה הזמן למהלכים פוליטיים שעלולים להקשות ולהוביל לערעור היציבות הפוליטית בישראל".

אלא שכבר הבוקר, שבוע בלבד לאחר שפירסם את הודעת ההתנגדות שלו, שיגר שר התחבורה ישראל כץ הודעה חדשה לתומכיו, בה בישר להם כי הוא שינה את דעתו וכי הוא יתמוך בהצעתו של נתניהו, בכפוף לאי אילו התחייבויות, כמו אי שילוב המפלגה עם מפלגה נוספת, כפי שנעשה בעבר עם ישראל ביתנו.

בהודעה לחברי המרכז כתב השר כץ: "כיו"ר מזכירות הליכוד מוטלת עלי אחריות רבה בנושא שמירת הדמוקרטיה במפלגה. בכוונתי לתמוך בהצעת ראש הממשלה להקדמת הפריימריז לראשות הליכוד, בתנאי שיובטח שהבחירה המוקדמת לא תאפשר לשריין מקומות למפלגות אחרות, תוך עקיפת הרוב המיוחד הנדרש בחוקת הליכוד ופגיעה בעקרונות וחוקת הליכוד. אני מכבד את ראש הממשלה ופועל יחד עמו כדי לקדם את ענייני העם והמדינה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.