בסוריה מגיבים לתקיפת חיל האוויר: "מזהירים מהשלכות חמורות"

שעות לאחר תקיפת חיל האוויר בסוריה הזהירו "מהשלכות חמורות לניסיונות התוקפניים החוזרים ונשנים מצד ישראל". הפרשן רוני דניאל: "סוריה לא תעז להגיב"

לאחר שחיל האוויר תקף היום (שני) סוללת טילים של צבא סוריה, הגיעה התגובה הסורית לתקיפה. בהודעה רשמית שפורסמה בסוכנות הידיעות הסורית הזהירו גורמים בצבא הסורי "מהשלכות חמורות לניסיונות התוקפניים החוזרים ונשנים מצד ישראל".

בנוסף, סוריה הודיעה כי תמשיך "להילחם בקבוצות הטרוריסטיות, שהן זרועה של ישראל באזור".

הצבא הסורי אישר את דבר התקיפה,בהודעתם נמסר כי "האויב הישראלי חדר בשעה 8:51 בבוקר את המרחב האווירי שלנו, מצד הגבול הלבנוני, באזור בעלבכ, ובתגובה מערך ההגנה האווירי ירה לעבר מטוסיו, פגע פגיעה ישירה באחד המטוסים – ואילץ אותם להימלט. בשעה 11:38 ישראל שיגרה טילים מתוך האדמות הכבושות שפגעו באחד המוצבים הצבאיים בפרברי דמשק, וגרם לנזקים ברכוש בלבד".

האם באמת תהיה תגובה סורית לתקיפה הישראלית? על כך ניתח הפרשן רוני דניאל באתרי חדשות 2 באומרו כי " קשה לראות את צבא סוריה, או את מי מהגורמים הנאמנים לאסד, מוציאים איזושהי פעולת תגובה. הם שקועים בבעיות הקשות שלהם בתוך סוריה, ובשום מקרה לא היו רוצים להכניס את ישראל למעגל הלחימה. מה שקורה עכשיו מבחינתה של ישראל זו סדרת איתותים מעשיים של מותר ואסור, דרכם ייקבעו "כללי משחק" בדרך של פעילות צבאית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.