בסטמאר מהרי"י עושים סוף לביזבוזים, חנות מיוחדת לשטריימלעך ברבע מחיר. צפו (תמונות)

חודשיים לאחר ההכרזה של האדמו"ר מהרי"י מסטמאר: חנות חדש נפתחה ל'תקנות שטריימלעך'

כפי שדווח לפני כחודשיים בעת סעודת ההילולא של האדמו"ר הברך משה זי"ע הציג האדמו"ר בעת דרשתו התקנה החדשה שעליו פועלים עסקני חסידות סאטמאר כבר תקופה ארוכה. מדובר בעלות השטריימליך שקונים לחתן.

בתקופה האחרונה משלם חתן בממוצע בין 6 ל7 אלף דולר בשביל שטריימל רגיל, וכמו כן קונים עוד שטריימל בעבור עיתות גשמים בעבור עוד כאלף דולר.

האדמו"ר דרש מתלמידיו שלא ישלמו יותר מ2500 דולר לשטריימל, וגם לא יקנו שטריימל נוסף, רק שטריימל אחד לחתן. האדמו"ר גם הזכיר שהעסקנים הפועלים בענין נפגשו עם כמה מפעלי יצור לשטריימלך שהבטיחו להשיג שטריימל נאה בסכום זה.

האדמו"ר אף הוסיף תנאי לתקנה שמהיום והלאה רק אבי החתן רשאי לקנות השטריימל בעבור בנו, ולא כמו שנהוג שאבי הכלה משלם לשטריימל, בשביל שזה גורם שהמחותן האבי הכלה לא יכול לעמוד בתוקף על התקנה, אבל אבי החתן יכול לאכוף את התקנה בקלות.

לפני כשבוע נתבשרו אלפי תלמידי ישיבה גדולה דסאטמאר, באסיפת הסברה שהתקיימה בין כותלי הישיבה שבו דברו מנהלי הישיבה ועסקני החסידות בשבח התקנה, על פתיחת החנות החדש במיוחד בעבור ה'תקנות שטריימלעך' שבו ימכרו שטריימלים רק עד עלות 2500 כפי תקנת האדמו"ר.

גורם המעורב בפתיחת החנות החדשה דווח כי כבר בשבוע הראשונה נרשמו 17 חתנים תלמידי ישיבת סאטמאר לקנות השטריימל בחנות התקנות.

צפו בגלריה
באדיבות המצלם

סייע בהכנת הכתבה: ישראל שקולניק
סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (7)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (8)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (9)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (10)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (1)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (2)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (3)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (4)

סאטמאר שטריימלעך תקנות משיף (5)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.