בעברית "נהפוך הוא" בישראלית "איך שגלגל מסתובב לו" / עו"ד משה תורג'מן

במערכת הבחירות הזאת, הקלטות מייצרות כותרות *לאור אחוז המתלבטים הגבוהה אולי האמירה הגסה של גפני תעשה את העבודה

זה התחיל בפרשות ביבי ותגובות הליכוד וכלל עיתוני הארץ. הקיסר נתניהו, לכאורה, משתמש בכספי ציבור לטובתו האישית ואת מצעד הצבועים שתוקפים או מגיבים. מי שמכיר את נתניהו הוא אדם מאוד זהיר ויש שיאמרו יותר מדי. חזקה עליו שלא יצא מזה כלום. אך לגופו של עניין צריך לומר ביושר מה יש לנציג ציבור להפסיד ? ולא משנה באיזה דרגה הרי השכר הוא זעום, אם כל מי שנפגש אותו נבחר ציבור מרוויח יותר ממנו, שהוא רק יושב על הברז ומקבל קצת כבוד, כאן נעוצה הבעיה.

יש להעלות את הנטו של הנציג ציבור ולבנות מדרגות שכר ראויות יותר לנציגי ציבור על מנת שתהיה יכולת לדרוש מהם. כאשר יעמדו בפני פיתוי אם להכניס יד לקופה הציבורית ולאו למראית עין יהיה להם מה להפסיד גם אם ילך בתחום האפור. ראו מה קורה לבעלי תפקידים בכירים בארצות הברית, כאשר מרוויחים מאתיים אלף דולר שנתי , אז יחשוב נציג הציבור מדוע הוא בא לתפקיד ומה השליחות שעליו לבצע.

אך גם במגזר לא היה שקט כאשר ממציא נשק הקלטות בעת האחרונה, אלי ישי, הוכיח באותות ובמופתים לכאורה, מה חשב מרן על אריה ותגובת הנגד אותה כבר הספקנו לשכוח כן אריה התפטר (מי זוכר…). אך כנראה במטה של ש"ס חיכו השבוע בהנאה למשמע את התקליטייה של ערוץ 2000 ז"ל ששבה לחיים מה חשב בזמנו הרב מזוז על חסידי חב"ד לדורותיהם , אולי יפנימו שקלטות זה לא טכנולוגיה שימושית היום היות והגלגל הסתובב לו.

ההתקפה על ישי באה מחשש אמיתי לעתיד המבנה של החברה החרדית, אם ישי יכנס לכנסת הרבה אנשים יצטרכו לעדכן גרסה ולהתאים אותה לטכנולוגיה של היום ואז יעלו השאלות הקשות באמת: האם משהו חדש התחיל בחברה החרדי? ועל זה נאמר ימים יגידו. אפילו שבסקרים הוא מתייצב על ארבע לא בטוח שזה יספיק לאור הגידול באוכלוסיות שלא היו מצביעות שמתכוונות ללכת להצביע וזה יעלה את רף אחוז החסימה ובהפוך על הפוך או כשהגלגל מסתובב מי שרצה להכניס את ישי ומרזל מהימין יקטין את סיכויי הימין להרכיב ממשלה היות ויתכן שהם לא יעברו את אחוז החסימה בלל המפלגות הערביות שהתאחדו.

ואז בא לו העימות בערוץ 2 שישי ביקש שלא להיגרר, אך לא ענה על השאלה המרכזית, כיצד כאדם שהיה צמוד למרן כל כך הרבה זמן, הוא עושה נגד רצונו? שהרי ידועה הייתה דעתו של מרן על הימין הקיצוני אולי זה יגרום לגלגל להסתובב שוב והוא ימצא את עצמו מגרד את אחוז החסימה מלמטה שהרי שכרגע זוהי המגמה בסקרים.

ואולי, דווקא, האמירה של גפני בכלל תגרום לגלגל להסתובב יותר מהר באמירה המזלזלת שלו על ש"ס. כאן נתפס האיש המוכשר שקצר שבחים מכל הקשת הפוליטית כאדם גזען וחשוך אם ש"ס ישכילו לנצל את המומנטום ולפנות לפלג הירושלמי אז השטח בחברה החרדית יתחיל להתעורר ותיגמר הפטרונות הליטאית על הציבור.
וכאן יש שאלה כואבת דווקא בחודש אדר: איך המפלגות הערביות יתאחדו והימין לא ? איך ליברמן שגרם לאיחוד לא יכל לארגן איחוד בימין ? ולמה כאשר דיברו על איחוד המפלגות החרדיות זה לא נלקח ברצינות ?את התשובה צריך לקבל מהעסקנים. אך עד אז על זה נאמר "איך שגלגל מסתובב לו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.