בעגלה ובזמן קריב… הצעת חוק חדשה- הסוף לקיפול עגלת התינוקות בתחבורה הציבורית

מי מאתנו לא מכירה את התרחיש הבא? אוטובוס עמוס בנוסעים ואת עם עגלת תינוקות. מתלבטת בשאלה לקפל או לא לקפל??! כשאת מחליטה ל"חסוך" את הכסף ללחם, את מקפלת את העגלה, מה שדורש ממך, הרבה קורדינציה טובה ודחיפות של אנשים. אם נפלת בסביבה טובה, הם יעזרו לך להחזיק את העולל, ולאחר מאמצים וקיפול העגלה הוא יוחזר לידייך, ואז תאלצי להתמודד בלהחזיק אותו, סיבובי הדרך העקלקלים ואנשים שמוחצים, מרפקים שנדחפים ועוד…. אז מה הפלא שאנו בוחרות לא לצאת מהבית בתחבורה הציבורית?

זוכרות את שאלת המיליון: לקפל או לא לקפל, כשאת עומדת בתחנה שטופת גשם, העגלה מזמן הפכה לעיסת מים וניילון רטוב, ואחרי שכבר הגיע האוטובוס עליך לקפל את כל הכבודה הרטובה, פלוס תינוק שאחוז ביד אחת, ומאיים להחליק ממנה – כדי לחסוך את הניקוב הנוסף, זוכרות?? ברור! וודאי, גם יש אבות שזוכרים(אם כי במינון נמוך), בכל מקרה, חיינו עומדים להשתנות!!! לא עוד התלבטות ולא עוד התקפלות, הצעה חדשה שעברה בכנסת מסכמת על כך שלא יידרש תשלום נוסף עבור עגלת תינוקות פתוחה.

מכיוון בלתי צפוי בכלל, ואולי כדי לתת לגיטימציה(???) לילודה הגבוהה אצל החרדים, ומה שישחק לידי האישה החרדית והעזר שנגדה, דנה הכנסת בשבוע שעבר, בהצעת חוק שיזם ח"כ ניצן הורביץ מ- מרצ, שקובעת כי הורים יוכלו לעלות עם עגלת תינוקות פתוחה לאוטובוס ללא תשלום נוסף. כיום חייבים ההורים לקפל את העגלה ולהחזיק את ילדיהם בידיים במהלך כל הנסיעה, דבר שהוא מפגע בטיחותי חמור, ומקשה את הנסיעה בתחבורה הציבורית.

מדברי ח"כ הורביץ: "דרישת התשלום על עגלת ילדים אינה קשובה לצרכים של הורים, ומרחיקה אותם מהאוטובוסים.

"נסיעה קצרה הופכת למטרד, וחמור מכך אף מסוכנת לי

.ההצעה זכתה לתמיכה רחבה בכנסת, ומן הסתם, תגדיל את היקף הנסיעות בתחבורה הציבורית לרווחת ציבור האימהות והאבות.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחלה דבר סוף סוף הגיעו למסקנה הזו שזה פיקוח נפש לי יצא ליראות אמא שנפלה עם התינוק זה נורא!! האוטובוס היה מפוצץ.. והיא מטלטלת את כול הסיבובים החדים איך אפשר לתפוס תינוק וגם להחזיק איזה עמוד…. שלא ליפול… אצלנו בכול אופן בחדרה הנהג בקש ממני כסף על העגלה אז… זה יצא לפועל?

  tomer456 |
  הגב
 2. יש גם את הצד השני.. של יום שישי עמוס בשבע שמונה עגלות במעבר ואם צריך לקפל אז איכשהו יש מקום לעבור .. ברגע שזה בחינם מי יקפל?? אבל תכלס בתור אחד שכמעט עף עם התינוק בסיבובים החדים אז אני נוטה יותר שכדאי לעשות פיילוט של תקופה כזאת..

  נחום |
  הגב
 3. מדהים איך הכתבת היטיבה להסביר את הקושי שבבעיה הזו. תודה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב