חגיגה מוקדמת? מתווה הכותל מגיע לבג"ץ

בית המשפט קיבל את בקשת התנועות הרפורמיות לדיון דחוף בנושא מתווה הכותל, הדיון יתקיים בחודש הבא

בית המשפט קיבל את בקשת התנועות הרפורמיות לדיון דחוף בנושא מתווה הכותל, והוא נקבע ליום שישי 30.7 בעוד כחודש בשעה 10:00 בבוקר.

השופטים נאור מלצר דנציגר ידונו בעתירה של התנועות הרפרומיות שדורשות ליישם את מתווה הכותל.

גלעד קריב,מנכ"ל התנועה הרפורמית אמר בתגובה:"בית המשפט שולח איתות ברור לממשלה שהגיע הזמן לחדול מגרירת הרגלים ומכפל הלשון בנושא הכותל. לאור התנהלות הממשלה השערוריתית בשנה וחצי האחרונה, בדגש על ההחלטה האחרונה, אנו מקווים שבית המשפט ישמיע את קולו ויעניק לנו את הסעד המתבקש."

כזכור בעקבות הקפאת המתווה לאחר לחץ של ראשי המפלגות החרדיות על ראש הממשלה, הבטיחו בתנועה הרפורמית ללחוץ את בגץ לדון בהקפאת המתווה.

במוצאי שבת הקרובה תערך הפגנה מחאה שתלווה בתפילת הבדלה מול ביתו של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. "ממשלת ישראל הפקירה את הכותל לקיצוניים, הקפיאה את מתווה הכותל ובמקביל מקדמת חוק גיור שיפלג את העם היהודי", נכתב בהודעה.

בנוסף, התנועה הרפורומית יצאה לקמפיין וויראלי בפייסבוק בו השוותה בין ראש הממשלה שמדבר בעברית לראש הממשלה שמדבר באנגלית.

בשיחה עם חדשות 2 Online הסביר מנכ"ל התנועה ליהדות מתקדמת, גלעד קריב כי המאבק הוא של כל הישראלים. "תחושתנו היא שהרוב המכריע של הישראלים, מכל קצוות הקשת הפוליטית, מתנגד להחלטות הממשלה בנושא, ולא מבין מדוע לא ניתן למצוא פתרונות של פשרה ושלום".

"בשבוע האחרון פעלנו רבות בכנסת, אנחנו פועלים בתקשורת וברשתות החברתיות – אבל צריך גם לפעול ברחוב", טען קריב. "צריך להזים את הטענה שהנושא לא מעניין את הישראלים. זה אירוע ראשון מסדרת אירועים. אם הממשלה תמשיך לקדם את חוק הגיור נמשיך לקיים עצרות, הפגנות, כנסי מחאה – ולא רק בארץ".

"לצערי, הממשלה דוחפת את כולנו, הציבור הישראלי והקהילות היהודיות בתפוצות, לרגע המצער והמביש בו רבנים ומחנכים יהודים וחברי קהילות יעמדו עם שלטי מחאה מול שגרירויות ישראל בעולם", הזהיר קריב. "לפני שזה קורה, אנחנו מגיעים לבית ראש הממשלה כדי לבקש ממנו שלא ידרדר את יחסי ישראל והעם היהודי למשבר על מזבח של אינטרסים פוליטיים זרים, שניתן לטפל בהם בדרכים אחרות".

 

"אין מקום לחוק הגיור הזה במדינת ישראל – כבר היום ניתן להבטיח שעובדים זרים ומבקשי מקלט לא ינצלו את הגיור לרעה , וזה מה שקורה", הזכיר קריב. "אין צורך אמיתי בחוק הגיור, חוץ מהרצון של הרבנות להשתלט על תחום הגיור. הדרישה השנייה היא שהממשלה תעמוד בהתחייבויות, תכבד הסכמים ותיישם את מתווה הכותל. אנחנו מבקשים שהממשלה תכבד את עצמה, את אזרחי ישראל ואת היהודים בעולם", סיכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.