בעוד כשבועיים הרב פינטו משתחרר: החסידים מתרגשים

תכונה רבה בקהילת ״שובה ישראל״, קהילתו של רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א, לקראת שחרורו הקרב ובא של כבוד רבם הנערץ ממרכז רפואי שב״ס. אחד החסידים ל'קוקר': "כולם פה מתרגשים" {"משתוקקים לראותו"}

תכונה רבה בקהילת ״שובה ישראל״, קהילתו של רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א, לקראת שחרורו הקרב ובא של כבוד רבם הנערץ ממרכז רפואי שב״ס.

 

אחד מחסידי הרב פינטו אומר ל'קוקר': "יש פה התרגשות גדולה, החסידים כולם מעריצים את האדמו"ר הרב פינטו ומחכים שיצא כבר החוצה. כולם משתוקקים לשמוע את תורתו הקדושה", הם מספרים, חסיד אחד תיאר," הוא כמו אבא שלנו, אנחנו נעשה לו קבלת פנים ענקית".

בעוד שבועיים ימים, צפוי  הרב לסיים את ריצוי עונשו  ולצאת את שערי מרכז רפואי שב"ס לאחר שסיים לרצות את מלוא תקופת מאסרו.

כזכור, ביום 25/9/16, היה אמור להשתחרר הרב פינטו  לאחר שוועדת השחרורים שדנה בעניינו החליטה פה אחד להעניק לו שחרור מוקדם, אולם הפרקליטות שמיאנה לקבל את החלטת הועדה ערערה לבית המשפט המחוזי, שם הוחלט בהחלטה קשה ואכזרית, למנוע את שחרורו המוקדם של רב קהילת שובה ישראל.

 

בקהילת הרב פינטו מציינים  כי מאז כניסתו של כבוד הרב, לפני כמעט שנה, למרכז רפואי שב״ס (מר״ש) יצאו לאור, לא פחות מאשר שניים עשר ספרים חדשים שנכתבו ע״י כבוד הרב, ואשר למעלה משני מיליון עותקים הופצו בכל אתר ואתר בארץ ובחו״ל:

 

לשאלה כיצד מסכמים חסידיו  את השנה האחרונה? נראה כי לכך ישנה תשובה אחידה השגורה בפי כולם: ״עם כל הקושי והגעגוע העז לנוכחות הפיזית של כבוד הרב, קרה בדיוק מה שכבוד הרב הבטיח שיקרה לפני שהוא נכנס למר״ש, שהישיבה תהיה חזקה מתמיד ויהיה קידוש ה׳ עצום.  לטענתם, "כל פעילות החסד של הישיבה, בית תמחוי,  עזרה לאלמנות, היתומים, מלגות לאברכים, הכל דופק כמו שעון שוויצרי  וב״ה אין בכלל מילים שיכולות לתאר את הקידוש ה׳ שנעשה עם ההפצה של התורה של כבוד הרב״. אמרו לנו.