בעולם מודאגים: "הטיל של צפון קוריאה יכול להגיע עד ניו יורק"

לאחר הניסוי בטיל הבליסטי מומחים בעולם מעריכים כי הטיל יהיה מסוגל לפגוע בכל שטחה של ארצות הברית

צפון קוריאה שיגרה אתמול (שישי), טיל המסוגל לכסות את כל שטחה של ארצות הברית, ולהגיע  אף לחופה המזרחי

על פי סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית, המנהיג העליון קים ג'ונג און פיקח על ניסוי שני מסוגו בטיל בין יבשתי ש'מסוגל לפגוע בכל שטחה של ארה"ב".  הניסוי אתמול נועד להראות כי הטיל מסוגל לשאת "ראש נפץ גרעיני גדול וכבד" בצפון קוריאה הוסיפו כ  על וושינגטון לראות בשיגור כ"אזהרה חמורה".


בעקבות השיגור שבוצע במופיונג-ני, בצפון המדינה סמוך לגבול עם סין, נפרסו טילי הגנה אמריקינים – דרום קוריאנים.

על-פי ההערכות של מדענים, הטיל הבליסטי הבן יבשתי ששוגר מסוגל לפגוע בערים אמריקניות מרכזיות בהן לוס אנג'לס ושיקגו, וכן בוושינגטון, בוסטון ואף ניו יורק.

בעקבות הניסוי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף את שליט צפון קוריאה והאשים אותו בכך שהוא מעמיד את העולם כולו בסכנה. "הניסויים בנשקים אלה מעמיקים את הבידוד של צפון קוריאה, מחלישים את כלכלתה ופוגעת באוכלוסייה שלה", אמר טראמפ. "ארה"ב תנקוט בכל הצעדים הדרושים על מנת להבטיח את ביטחונה של המולדת האמריקנית ולהגן על בנות בריתנו באזור".

 

מזכיר ההגנה האמריקני רקס טילרסון האשים את  סין ורוסיה כי הן מחזיקות ב"אחריות מיוחדת" לפעולותיה של צפון קוריאה.

דרום קוריאה  הודיעה כי תפרוס ארבע סוללות נוספות כנגד טילים מדגם THAAD האמריקני. בנוסף, הצבא האמריקני אישר כי ביצע במהלך הלילה תרגיל שיגור טילים בליסטיים באש חיה בשיתוף צבא דרום קוריאה.

סין גינתה את השיגור והדגישה בהודעתה כי"משרד החוץ הסיני מדגיש את התנגדותו הנחרצת לפריסת ארבע מערכות ה-THAAD הנוספות", נמסר בהודעה ששודרה בטלוויזיה הממלכתית בסין. "מערכות היירוט מסכנות את המאזן האסטרטגי באזור כולו ופוגעת באינטרסים הביטחוניים של סין. על דרום קוריאה וארה"ב להשהות את פריסתן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.