בעיית הפקקים בכניסה למודיעין עילית – ראש מועצת בנימין ירד לשטח

בעקבות הפקקים הבלתי נגמרים בכביש 446, ראש המועצה ישראל גנץ בחר לקיים את הסיור הראשון שלו מאז שנבחר לראש המועצה, בכניסה למודיעין עילית. ראש המועצה הנבחר הבטיח: "נשב בקרוב עם שר התחבורה ונשים קץ לפקקים"

בעקבות הפקקים הבלתי נגמרים בכביש 446, ראש המועצה ישראל גנץ בחר לקיים את הסיור הראשון שלו מאז שנבחר לראש המועצה, בכניסה למודיעין עילית שסובלת מהפקקים כמו גם יתר תושבי בנימין.

תושבים רבים תקועים מידי יום בפקק בלתי נסבל שהולך וגדל מיום ליום, אברכים מאחרים לכוללים, נשים למקומות העבודה, ואף תלונות על נשים שנקנסות בשל איחור הגעה למעון.

כפי שהתחייבתי במסע הבחירות, הנושא שבו אני מתכוון לטפל בעדיפות ראשונה הוא מצוקת הפקקים בכבישי בנימין.את הבוקר הראשון בתפקיד ראש המועצה פתחתי היום ב7:30 בסיור בשטח עם נציגי התכנון של נתיבי ישראל ומשטרת ישראל בכביש 446 במערב בנימין- כיכרות חשמונאים וקריית ספר.בסיור נבחנו פתרונות זמניים להקלת הפקקים עד לפרוייקט הקבע שהעבודות עליו יתחילו בשנה הבאה. אני מתכוון להילחם בכל כוחי בטרוף הבלתי נסבל הזה ולא ארפה עד שנביא להקלה אמיתית בנסיעה הלוך וחזור מהבית של כולנו ביישובי בנימין. גם במערב. גם במזרח.כמו שאני מתכנן ליישם בכל הנושאים בהם אעסוק, אעדכן אתכם כאן ובערוצי קשר נוספים, בתוכניות, בהשגים, בעבודות בשטח ובמאבק מול משרדי הממשלה עד ליישום התוכניות שכבר מונחות על השולחן ושיובילו בעזרת השם למציאות עם הרבה פחות פקקים. עוד לפני כניסתי הרישמית לתפקיד ראש המועצה קיימנו בשבוע שעבר סיור עם צמרת המשטרה, מפקדי מחוז ש"י, תנועה ירושלים, תנועה יו"ש, מפקד תחנת בנימין ועוד- במטרה להביא כבר בטווח הקצר הקלה בכל מה שקשור לפעילות המשטרה במחסומים .בנוסף, סיכמתי עם מנכ"ל נתיבי ישראל שפתיחת כיכר אדם שהייתה אמורה להיחנך בפבואר 2019 תוקדם כבר לחודש הבא. בעוד כשלושה שבועות. ואני יכול כבר לבשר שטקס פתיחת המחלף נקבע ל10/12 בנוכחות שר התחבורה מר ישראל כץ.כדי לעמוד ביעד, העבודות על הכיכר הואצו ומתקיימות לאורך כל שעות היממה.ועוד כמה עדכונים:לפני ימים ספורים נפגשתי עם ראש העיר היוצא של ירושלים ניר ברקת כדי לקדם תוכנית להקלת הפקקים בכניסות לירושלים. בזמן הקרוב אפגש גם עם ראש העיר החדש משה ליאון כדי להתקדם כמה שיותר מהר ליישום.בשבוע שעבר נועדתי עם מפקד האוגדה וסיכמתי איתו על ייעול המעברים על מנת להקל על הפקקים. בכוונתי לנהל שיח גם עם אלוף הפיקוד על מנת לקדם גם מול הצבא פתרונות להקלה משמעותית בזרימת התנועה שמעוכבת על ידי מחסומי צהל.בשבועות הקרובים אקיים ישיבת עבודה עם שר התחבורה כדי לסכם עימו על לוחות הזמנים לקידום הפרויקטים התחבורתיים השונים בכבישי בנימין.אני התחייבתי ואעשה הכל כדי לעמוד בהתחייבות שלי אליכם – בעזרת השם אנחנו נשים סוף לפקקים בבנימין.המשיכו לעקוב, לשתף ולהגיב לעדכונים שאפרסם בהמשך.ישראל

פורסם על ידי ‏ישראל גנץ‏ ב יום רביעי, 21 בנובמבר 2018

ישראל גנץ כתב בעמוד הפייסבוק שלו לאחר הסיור: "כפי שהתחייבתי במסע הבחירות, הנושא שבו אני מתכוון לטפל בעדיפות ראשונה הוא מצוקת הפקקים בכבישי בנימין.

גנץ ממשיך ומתאר: "את הבוקר הראשון בתפקיד ראש המועצה פתחתי היום ב7:30 בסיור בשטח עם נציגי התכנון של נתיבי ישראל ומשטרת ישראל בכביש 446 במערב בנימין- כיכרות חשמונאים וקריית ספר".

לדבריו, "בסיור נבחנו פתרונות זמניים להקלת הפקקים עד לפרוייקט הקבע שהעבודות עליו יתחילו בשנה הבאה".

גנץ מצהיר כי הוא "מתכוון להילחם בכל כוחי בטרוף הבלתי נסבל הזה ולא ארפה עד שנביא להקלה אמיתית בנסיעה הלוך וחזור מהבית של כולנו ביישובי בנימין.
גם במערב. גם במזרח".

"בנוסף", מבטיח גנץ, "סיכמתי עם מנכ"ל נתיבי ישראל שפתיחת כיכר אדם שהייתה אמורה להיחנך בפבואר 2019 תוקדם כבר לחודש הבא. בעוד כשלושה שבועות. ואני יכול כבר לבשר שטקס פתיחת המחלף נקבע ל10/12 בנוכחות שר התחבורה מר ישראל כץ. כדי לעמוד ביעד, העבודות על הכיכר הואצו ומתקיימות לאורך כל שעות היממה.

גנץ חשף עוד, "כי לפני ימים ספורים נפגשתי עם ראש העיר היוצא של ירושלים ניר ברקת כדי לקדם תוכנית להקלת הפקקים בכניסות לירושלים. בזמן הקרוב אפגש גם עם ראש העיר החדש משה ליאון כדי להתקדם כמה שיותר מהר ליישום. בשבוע שעבר נועדתי עם מפקד האוגדה וסיכמתי איתו על ייעול המעברים על מנת להקל על הפקקים.

עוד מבטיח גנץ: "בכוונתי לנהל שיח גם עם אלוף הפיקוד על מנת לקדם גם מול הצבא פתרונות להקלה משמעותית בזרימת התנועה שמעוכבת על ידי מחסומי צהל. בשבועות הקרובים אקיים ישיבת עבודה עם שר התחבורה כדי לסכם עימו על לוחות הזמנים לקידום הפרויקטים התחבורתיים השונים בכבישי בנימין.

לסיום שב ומבטיח גנץ לשים קץ לבעיית הפקקים, "אני התחייבתי ואעשה הכל כדי לעמוד בהתחייבות שלי אליכם – בעזרת השם אנחנו נשים סוף לפקקים בבנימין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ומי לא בא? גוטרמן...

    לא ראינו שגוטרמן מתיחס לענין. ביטלו תקציב של 120 מליון ב 2019 לצורך פתרון הבעיה של הפקק – ולא שמענו שהוא בא, מחה, הגיב או השתדל. טוב, מי שנבחר אוטומטית במצוות הרבנים מבני ברק (שאין להם מושג מבעיות היום יום של התושבים במודיעין עילית) הרי לא חייב שום דבר לתושבים ולרווחתם…
    הגיע הזמן לראש עיר חדש ולהפסקת הריבונות של רבני ועסקני בני ברק על העניינים המוניציפליים של התושבים במודיעין עילית.

    אלף |
    הגב