בעיית הצניעות של הספורטאית הדתייה

מתעמלת בהתעמלות אמנותית, שנבחרה לייצג את ישראל באולימפיאדה, שאלה באתר כיפה האם יכולה להמשיך לעסוק במקצועה לאור בעיות הצניעות. ומה השיב הרב? {שאלת רב}

יהודה שלזינגר מפרסם בישראל היום על בעיית הצניעות של המתעמלות הדתיות באולימפיאדה.

בכתבה מצטט שלזינגר שאלה שהגיעה לאתר "כיפה" של מתעמלת דתיה "אני מתעמלת בהתעמלות אמנותית, ניצחתי בכמה תחרויות ונבחרתי לייצג את ישראל באולימפיאדה, ויש בעיה מסוימת: במהלך התחרויות לבשתי בגד גוף 3/4 שמחוברת אליו חצאית טיפה מעל הברכיים. לפי כללי התחרות, צריך ללבוש בגדי גוף שאין להם חצאית בכלל, אלא רק חולצה. אמרתי למאמנת שאני לא לובשת דברים כאלה לא צנועים, וכי רק אם יהיו נשים בלבד באולם אוכל להשתתף. היא אמרה לי שאני צודקת אבל אין אפשרות כזאת להוציא את כל הגברים, יש לך עצה מה לעשות?"

אנשי האתר לא יודעים אם מדובר באחת הספורטאיות המייצגות את ישראל בתחרות בריו, שכן השאלה אנונימית. אולם הרב ברוך אפרתי השיב על השאלה. "פיתוח האמנות, ובכלל זה הריקוד, הוא דבר מותר ויש בו ערך", השיב הרב, "אולם בימינו עצם הגישה לחיטוב ולציור, ובכלל זה הריקוד האמנותי האסתטי שאינו ספונטני, טעונה זהירות רבה".

הרב הוסיף, "הדבר ברור שאם יש חוסר צניעות באמנות, אסור הלכתית לעסוק בה. הריקוד שאת מתארת מותר כשלעצמו, ויש בו ערך כמו כל גילוי של הצד האמנותי האסתטי באדם. הוא אינו מיועד לחשק ואינו בעל תנועות בוטות אלא אמנותיות".

, הרב מסביר כי "הדבר אסור ליד גברים, שכן יש בכך קירבה של ראיית איסור מצידם, וממילא את מכשילה אותם. מצד אחר, אם התחרות מיועדת רק לנשים, ורק לצופות נשים, הדבר מותר, ואף אם ייכנס גבר שלא ברשות, אין בך עוון שכן הוא רשע ואת לא ידעת שנכנסים כאלה לאולם".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נו באמת………..
  האם הרב חי בחלל החיצון?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • יש רבנים שחיים בחלל החיצון. ומתחנפים לציבור

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב