"בעימות הבא נמוטט את החמאס"

גורם בכיר מאוד במשרד הביטחון ערך תדרוך לכתבים הצבאים והזהיר מפני "מלחמה אפשרית עם חמאס". וגם תקף את יעלון ודיבר על השלום. { גורם במשרד הביטחון מבטיח }

 גורם בכיר במשרד הביטחון הבהיר היום (רביעי) כי ישראל לא תפעל באופן אקטיבי להפיל את ההנהגה של ארגון הטרור – "אסור לנו ליזום", אמר הגורם.

הבכיר הבהיר כי "העימות הבא חייב יהיה להיות העימות האחרון מבחינת שלטון החמאס – סוף שלטון חמאס".

 "הניסיונות לראות בחמאס פרגמטי, כמי שאפשר לדבר איתו ולהגיע להבנות – זה הכל קשקוש. מטרתו היא רק השמדת מדינת ישראל", טען הגורם. "המסקנה היא שעימות עם חמאס הוא בלתי נמנע, אבל לא צריך למהר, צריך להיות מפוקחים, לא לחפש הרפתקאות. אין לנו עניין לשלוט בעזה, אין לנו אלטרנטיבה שלטונית שם, אבל לא ניתן לנהל מלחמת התשה בלתי פוסקת. לא ננהל שום הרפתקה בעניין החלפת חמאס".

הגורם לעג לאבו מאזן ואמר כי: "הבעיה המרכזית שלנו היא אבו מאזן. אנחנו חזקים בזירה הצבאית וחלשים במדינית, זו הבטן הרכה שלנו. אבו מאזן מנצל את זה ומוביל מתקפת טרור מדיני נגד ישראל". לדברי הבכיר, עבאס "לא מעוניין בשום התקדמות, רק בסטטוס קוו הקיים. אין לו את העוצמה לחתום על שום הסדר והוא גם לא רוצה בכך".

על הסיכסוך עם ארצות הברית, אמר הגורם, "צריך לסגור את ההסכם עם הממשל הזה הכי מהר שניתן ולא למשוך את הזמן. בת הברית העיקרית שלנו היא ארצות הברית, לא אף אחד אחר. ארצות הברית לפני כולם. רוסיה חשובה, אבל ארצות הברית במקום הראשון".

על פרשת אלאור אזריה, החייל היורה מחברון, מתח הגורם ביקורת נוקבת על שר הביטחון לשעבר יעלון: "הכל צריך להיבחן בבית הדין הצבאי, טרם ניתן לקבוע אם הוא צדק או טעה. ייתכן שטעה, היחיד שמוסמך לקבוע זה בית הדין הצבאי. שר הביטחון הקודם לא היה צריך לצאת בכנסת נגד החייל כפי שיצא".

על הצעת השלום של מדינות ערב אמר הגורם, "זה החזון של המזרח התיכון האחר. הפוטנציאל לכך עצום, לא תהיה ברירה למדינות המתונות להגיע לזה. אפשר ונכון לזרז את התהליך הזה. יוזמת א-סיסי חשובה. הדרך שבה דיבר חשובה מאוד, לא מובנת מאליה. יש לברך על כך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.