בעיניים דומעות: ארגון "מד"א – החובש הר נוף" חנך אמבולנס לזכר הקדושים

כעשרה ימים לאחר הפיגוע המזעזע נחנך אמבולנס לזכר הקדושים הי"ד * האמבולנס ישמש את ארגון מד"א – החובש הר נוף בהצלת חיי אדם * לפני האירוע נערך ביוזמת מד"א מפגש מרגש בין בני משפחות הקדושים למשפחת השוטר הדרוזי שנרצח * הרב הראשי לי-ם הגר"ש עמאר: "אני מלא כבוד והערכה לראשי מד"א ובראשם למנכ"ל אלי בין על המסירות של המתנדבים" * מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "אלפי המתנדבים החרדים של מד"א שפועלים תחת ארגוני ההצלה, פועלים לשם שמיים ומצילים יום יום חיי אדם"

ברגשות מעורבים השתתפו מאות מתושבי שכונת הר נוף בטקס הסרת הלוט מעל אמבולנס חדש שנחנך בארגון מד"א – החובש הר נוף, לזכרם של ארבעת הקדושים שנרצחו בפיגוע בבית הכנסת בני תורה בהר נוף. המעמד נערך בהשתתפות רבנים, בני משפחות הקדושים, נכבדים ואישי ציבור.
הטקס המרגש התקיים באולם הכינוסים שבמינהל הקהילתי בשכונה ונטלו בו חלק רב בית הכנסת הרב הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין, הרב הראשי לירושלים הראשל"צ הגר"ש עמאר, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ומנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין.
ארגון מד"א – החובש הר נוף הוקם לפני כ-30 שנה בהוראתו וברכתו של האדמו"ר מבוסטון זצ"ל. לפני כ-30 שנה לא היה נהוג שישנם חובשים בכל קרן רחוב, ועל כן ביקש האדמו"ר לייסד את הארגון שיגיש סיוע רפואי מהיר לתושבים. הארגון אשר כפוף מקצועית למגן דוד אדום מחזיק היום בכ-40 חובשים ופרמדיקים ובשבתות ישנם רופאי שבת אשר מייעצים לארגון.
מתנדבי הארגון שהינם אף תושבי השכונה הגיעו לזירת הפיגוע תוך שניות ספורות והצילו חיי אדם רבים תוך שחירפו את נפשם תחת האש הצולבת של המחבלים. בנוסף במהלך כל ימי השבעה ליוו מתנדבי הארגון את משפחות הקדושים בתמיכה רפואית ומוראלית.
עוד לפני תחילת הטקס התקיים מפגש מרגש במיוחד בין בני משפחות הקדושים הי"ד לבין בני משפחת השוטר הדרוזי שנרצח בפיגוע. המפגש נערך ביוזמת מד"א ובהשתתפות רבני שכונות הר נוף, ראשי העדה הדרוזית ובני משפחות הקדושים הי"ד וכן בני משפחת סייף – השוטר הדרוזי שנרצח. במהלך המפגש הגישו ילדיו של אחד הפצועים בפיגוע ציורים שציירו כמחווה למשפחת סייף.
אלמנתו של השוטר הדרוזי הודתה לבני המשפחות על התמיכה הרבה לה זכתה משפחת סייף מתושבי שכונת הר נוף.
כאשר הוסר הלוט מעל האמבולנס שנחנך לא נותרה עין יבשה, כשנגלו שמות הקדושים הי"ד חקוקים על האמבולנס, כעשרה ימים לאחר הפיגוע הרצחני. האמבולנס צפוי לשרת את ארגון מד"א – החובש הר נוף בהצלחת חיי אדם בשכונת הר נוף וסביבתה.
במהלך האירוע אף חולקו תעודות הצטיינות לעשרות ממתנדבי הארגון שפעלו וחירפו נפשם להציל את הפצועים בזירת הפיגוע בבית הכנסת.
כן נודע כי כבר בשבוע הקרוב צפויות לצאת משלחות עם מתנדבי הארגון לקהילות היהודיות בעולם על מנת לגולל בפניהם את האירוע שזעזע את העם בישראל.
הרב הראשי לירושלים הראשון לציון הגר"ש עמאר אמר באירוע: "הנרצחים בעצם הריגתם על קידוש השם עלו למדרגה כזאת גבוהה שלא יכולים להבין ולתאר. השכונה עברה שבוע קשה ומכאן כולנו נצא מחוזקים. אני מלא כבוד והערכה לראשי מד"א ובראשם למנכ"ל אלי בין על המסירות של המתנדבים בכל אירוע ונקודה ובמיוחד בטבח הנורא פה בהר נוף".
הגאון הרב יצחק מרדכי הכהן רובין רב קהילת בני תורה: "ארגון מד"א החובש הר נוף הוקם למען הצלת חיים. מי שלא ראה באיזה מהירות ובאיזה מסירות הם הגיעו להציל חיים לא מבין למה נחוץ שיהיו ארגוני הצלה שכאלו. אנו אסירי תודה למנכל מד"א ולהנהלת מד"א על שיתוף הפעולה כל השנה. הקב"ה יעזור לנו שהאמבולנס הזה ישבות יותר משיעבוד ושאם נצטרך אותו זה יהיה רק למקרים משמחים ולמקרי חסד ושיהיה לעילוי נשמתם של הנרצחים ושל השוטר שמסר את נפשו ונרצח על קידוש השם".
מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "היינו כולנו עדים לדקות הראשונות של האירוע הקשה. הפעילות של המתנדבים בזמן אמת ראויה להערכה. המתנדבים החרדים של מד"א – החובש הר נוף נמצאים במקומות הכי קשים בשלג הסוער בצוק איתן ובכל הזירות הכי קשות. הם יחד עם אלפי המתנדבים החרדים של מד"א שפועלים תחת ארגוני ההצלה, פועלים לשם שמיים ומצילים יום יום חיי אדם.
הטקס שהיה אמור להתקיים לפני 10 ימים נגדע והופסק אך ורק בגלל הרוצחים והטבח הקשה. והאירוע נהפך לזיכרון מצמרר.
אני רוצה להודות לרב רובין שמלווה אותנו כרב והפוסק של ארגון מד"א – החובש הר נוף ובזכותו יכולים המתנדבים לקבל את השירות ההלכתי באמצעות הרב ומאתנו את הכשירות המקצועית והמבצעית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.