איפה הכסף? בעלזא במקום הראשון עם 778 אלף ויז'ניץ קיבלו 774,800 – כל הפרטים

 

ויהי לאחר: החרדים מעכלים אט אט את הישיבה מחוץ לממשלה, ושרי יש עתיד בנתיים נוברים בנתונים ומנסים לגלות כמה שיותר העברות תקציביות.

.מדו"ח התמיכות של משרד הרווחה שפורסם ב'וואלה' עולה כי על פי הדוח, סך תקציב התמיכות לישיבות ולגופים חרדיים ותורניים, היה 55.3 מיליון שקלים – 67% מהתקציב כולו. התקציב עצמו  שהסתכם ב-81.8 מיליון שקלים.

מהדו"ח עולה כי 100% מתקציב סעיף "תמיכה באחזקה שוטפת של תלמידים נזקקים בפנימיות" הועברו למוסדות חרדיים.

 הדו"ח מגלה כי סכומי הכסף שהופנו בתקציב ל-240 הארגונים התורניים, בהם ישיבות, אולפנות ומוסדות ציבור חרדיים, היו גבוהים  באופן דרמטי מול העברות  לעמותות חברתיות אחרות.

בעלזא במקום הראשון עם 778 אלף שקל

'וואלה' מפרסם עוד כי  מוסדות "באר אברהם"  הכוללים ישיבה ומוסדות קיבלו  סכום של 662,500 שקלים, אחריהם  ויז'ניץ  עם 774,800 שקלים, בראש הרשימה צועדת ישיבת חסידי בעלז שזכתה לסכום של 778 אלף שקלים.

עמותת "פתחון לב", העוסקת בחלוקת מזון  קיבלה תמיכה צנועה של מאה אלף שקלים בלבד, מרכז "נע לגעת", המעסיק חירשים ועיוורים, קיבל כ-51 אלף שקלים, ואיגוד סיסטיק פיברוזיס, המסייע לילדים חולים ולמשפחותיהם, קיבל סכום נמוך יחסית בסך 35 אלף שקלים.

ממשרד הרווחה נמסר לוואלה חדשות כי מדובר בכסף המגיע בסעיף ייעודי מהאוצר במסגרת הסכמים קוליציוניים, דבר ההולך להשתנות תחת קריטריונים שווים ופתוחים. "לאור העובדה שעדיין אין תקציב למדינה, אין עדיין פירוט של חלוקת התקציב לעתיד", נמסר.

, במשרד האוצר טוענים אחרת. "הכסף מגיע לתקנת התמיכה בילדים נזקקים בפנימיות. הוא מיועד לנושא זה ולא בהכרח לפנימיות של חרדים", נמסר מהמשרד, "מבחני התמיכה של משרד הרווחה הקובעים את התנאים לקבלת התמיכה מהתקציב האמור, הם הגורמים לכך שבפועל הרוב המוחלט של התקציב מופנה לפנימיות של חרדים. יש להדגיש, שמבחני התמיכה הם בסמכות מלאה של משרד הרווחה ולמשרד הרווחה יש את האפשרות לתקן מבחנים אלו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מהר,
  תשיגו את הרשימה לאן כל הכספים הלכו,
  ותפיצו אותה לכל העיתונים…….

  למיטב זיכרוני הרבה מהכספים או רוב הכספים חולקו לכל מיני אגודות למינהם,
  שיירדו כבר מהחרדים….

  יעלה |
  הגב