בעלי המרכולים לברקת: "בוגד"

סערת השבת בירושלים: עשרות חילונים הפגינו בכיכר ספרא אל מחוץ לבניין העירייה וקראו לברקת "בוגד" בעקבות כוונת העיירה לאכוף את חוק איסור פתיחת עסקים בשבת ולקנוס בעלי מרכולים הפתוחים בעיר. באותו זמן ועל רקע הצעקות, סיימו כמה חברי המועצה החרדיים את מסכת נדרים בישיבת המועצה

בעקבות החלטת ראש העיר ניר ברקת לסגור שמונה מרכולים (מתוך 26) הפתוחים בשבת בירושלים התפרצו הערב מס' בעלי מרכולים כלפי ראש העיר בישיבת המועצה היום (חמישי) והטיחו בו האשמות וצעקות, בין היתר הם כינו את ברקת "בוגד", לאחר מכן הם הוצאו בידי המאבטחים מישיבת המועצה. ברקת בהתחלה לא התייחס לדברים אך אחר כך אמר כי הוא מבין את הכאב.

כמו כן התקיימה הפגנה בכיכר ספרא היום נגד סגירת המרכולים בשבת, המפגינים טענו כי החלטתו של ברקת פוגעת בחופש הדת וכופה עליהם דברים נגד רצונם.

בתוך כך הנציגים החרדים לא התרגשו יתר על המידה וקיימו סיום מסכת 'נדרים' בישיבת המועצה, שלא במקרה היום גם אישרה מועצת העיר את ההסכם הקואליציוני בין ברקת וליאון, לפי ההסכם ימונה ליאון ליו"ר המנהלים הקהילתיים. הדבר יאפשר לראש העיר מרחב פעולה נרחב יותר ממה שיש לו כיום וישמור על יציבות הקואליציה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השבוע הגיע הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א, לביקור בבית מייסד ומנהל הסמינר, הרב שמואל מאיר, הניצב בעין הסערה סביב הדרישה למנות את הרבנית רחל בורנשטיין למנהלת בסמינר שבהנהלתו והתנגדותו הנחרצת של הרב מאיר לכך. הרב הביע כמה וכמה פעמים את דעתו על תופעות שונות בציבור הליטאי, חיזק את ידיו של הרב מאיר ואמר כי אסור להסכים ולהשלים עם מגמות כאלו שסופן מי ישורנו. בסיום הפגישה בירך הגרי"י קלמנוביץ את הרב מאיר שיזכה להמשיך בחינוכן של בנות ישראל לאורך ימים ושנים מתוך בריאות איתנה.

  כשמדובר על על הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א חייבים לזכור שהוא בנו של הגאון ר' אברהם קלמנוביץ זצ"ל מארה"ב בעל "קולמוס הלב". צדיק וטהור קנאי גדול בהשקפתו. עובד ד' מהזן הנדיר. כל ברכה לוקח לו זמן רב. התפלות זמן רב מאד, ושיעורי התורה שלו עמוקים מאד. מדובר באדם ענק שבענקים גדול בתורה ירא שמים עצום מיחידי סגולה בדור הזה, מפורסם בעיקר בתפילותיו ובברכותיו, אולם תמיד התנהג כאחד מהעם ועבד את הבורא בהצנע ללכת. עוד יצוין כי מרן בעל הקהילות יעקב אמר בכמה הזדמנויות כי העולם עומד על תפילותיו של רבי ישראל יצחק שליט"א. לגוף הענין מדובר בקדוש אלוקים ופרוש מעם, והלוואי שאזכה לשכון בחלקו. בתפילה הוא עומד שעות ארוכות, וכל הזכרת שם ד' מוזכרת בסילודין כשכל גופו מתעוות לכל הכיוונים. מדובר באדם גאון עצום אשר חידושיו העמוקים והישרים מודפסים בספריו המפורסמים…מיוחד מאוד בעבודת התפילה….מפורסם כירא חטא כאשר, הבית -ישראל העיד עליו על קדושתו….ברכותיו מתקיימות. !!!!!!! ענו ושפל ברך,ולא מחזיק טיבותא לנפשיא.

  מדבר רק האמת, בדרשה שנשא בפני אברכים בישיבת פוניבז'. הוא גם קרא להיזהר משלטון הכופרים שכינה "עמלק" ואמר שהמלחמה האמיתית היא בניסיון למנוע את הרס המחיצות בין לומדי התורה ל"ערב-רב" שבחוץ. הגאון הנ”ל הוא אחד מגדולי מנהיגי עם ישראל בבני ברק שהרב קנייבסקי שליט"א רוחש לו כבוד עצום מפאת גדלותו בתורה, פשוט כל רז לא אניס ליה בנגלה ובנסתר, (שהלוואי נגיע לכף קרסוליו) הזהרו בכבודן של חכמים שלא תכוו, נשיכתן נשיכת עקרב.

  יה”ר מלפני אבינו שבשמים, שיִתְקַיְמוּ בָּנוּ בקרוב הַפְּסוּקִים, כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ ד’ כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ יֹאבֵדוּ יִתְפָּרְדוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן, וַתָּרֶם כִּרְאֵים קַרְנִי בַּלֹּתִי בְּשֶׁמֶן רַעֲנָן, וַתַּבֵּט עֵינִי בְּשׁוּרָי בַּקָּמִים עָלַי מְרֵעִים תִּשְׁמַעְנָה אָזְנָי, צַדִּיק כַּתָּמָר יִפְרָח כְּאֶרֶז בַּלְּבָנוֹן יִשְׂגֶּה, שְׁתוּלִים בְּבֵית ד’ בְּחַצְרוֹת אֱלֹקֵינוּ יַפְרִיחוּ, עוֹד יְנוּבוּן בְּשֵׂיבָה דְּשֵׁנִים וְרַעֲנַנִּים יִהְיוּ, לְהַגִּיד כִּי יָשָׁר ד’ צוּרִי וְלֹא עַוְלָתָה בּוֹ.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב