"בעלי הסמארטפונים בסכנה גדולה ליום הדין"

המאבק בפגעי הטכנולוגיה: 'יתד' מפרסם הבוקר התבטאות חריפה בכתב ידו של הגר"ח קנייבסקי בעניינם של בעלי המארטפונים

המאבק בפגעי הטכנולוגיה: בעיתון 'יתד נאמן' מתפרסם הבוקר מכתב חריף של מרן הגר"ח קנייבסקי נגד מחזיקי הסמארטפונים.

במכתב, שנכתב בכתב ידו של הגר"ח, נאמר: "ודאי המחזיקים בידם את המכשירים הטמאים הרי הם בסכנה גדולה ליום הדין".

מכתבו זה נכתב לראשונה בשנה שעברה לקראת יום הכיפורים, אולם כדי לחזק את המאבק בסלולארי נטול הסינון ביקש הרב קנייבסקי לפרסם מכתבו בשנית לפיו "ודאי המחזיקים בידם את המכשירים הטמאים הרי הם בסכנה גדולה ביום הדין".

בתמונה: המכתב שפורסם הבוקר ב'יתד נאמן'
בתמונה: המכתב שפורסם הבוקר ב'יתד נאמן'

כזכור, לפני מספר שבועות פירסמנו על עליית מדרגה במאבק נגד האינטרנט הלא מסונן והסמארטפונים: מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, התבטא בחריפות נגד האינטרנט הלא מסונן והסמארטפונים ואמר כי "אדם שיש לו אייפון – פסול לעדות".

החברותא של מרן ראש הישבה, הגאון רבי משה יהודה שניידר סיפר כי "בימים אלו זכינו לשמוע דעת רבינו בנוגע למכשיר הטמא "אייפון", והנני מציג הדברים כפי שהיו. לאחר שנשאל רבינו בנוגע לבחור שנפל רח"ל בתהום הנורא הזה".

הרב שניידר כתב: "ראשית כשנודע לרבינו כמה יקר מכשיר כזה, אמר "זִינְדִיגן קָאסְט אַסאַך גֶעלט! – לחטוא עולה הרבה כסף, מֶענְטשִין זֶענֶן מוּכן צוּ צָאלְלִין אַסאַך גֶעלט, אַבִּי זִינדִיגן… אנשים מוכנים לשלם הרבה כסף, העיקר לחטוא… אַאֶתרוֹג קָאסט נִישְט אַזוֹי פִיל…" אתרוג לא עולה כ"כ הרבה… וכשזרק א' השומעים משפט שזה שקונה אייפון, לא משלם על אתרוג, אמר רבינו שאינו מוכרח, ויש שמשלמים על אתרוג, וגם להבדיל על אייפון".

הרב שניידר המשיך: "אח"כ נסובה השיחה על זה שמרן פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר פסל עד לחופה, כשנתגלה שמחזיק אייפון, ונשאל רבינו אם דעתו ג"כ כך שהמחזיק מכשיר "אייפון" פסול לעדות. ואמר שהכלל הוא דאיסור שיש עליו מלקות, נעשה פסול מדאורייתא, ואיסור שאין בו מלקות, פסול רק מדרבנן, והמחזיק אייפון פסול לעדות מדרבנן, דמלקות אין נותנין על זה".

אח"כ נכנס אחד מהנכדים היקרים, ופנה אליו רבינו בשאלה האם אתה יודע מה זה אייפון? וכשענה בחיוב, אמר לו רבינו – מִיר רֶעדִין אִיצטֶער אוֹיבּ דֶער וָואס הַאלט אַאייפון אִיז פּסוּל לעדות מן התורה אָדֶער נאָר מדרבנן… אנחנו מדברים כעת האם המחזיק אייפון, פסול לעדות מן התורה או רק מדרבנן…

והוסיף רבינו דאפילו שבדרך כלל אומרים לעדי קידושין שיעשו תשובה, אך למעשה לא עושים תשובה, ונמצא שקידושין עם עדים כאלו זה בעיה"…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.