בעלי עליבאבא יפתח מרכז פיתוח בבית שמש

במסגרת ברית ערים תאומות: משלחת מעיר התעשיה האנז'ו שבסין ביקרה בבית שמש

משלחת של נציגי שלטון בכירים מעיריית האנז'ו שבסין ביקרה השבוע בלשכת ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול, המשלחת כוללת 10 חברים כולל נציגי תקשורת מסין, בראשות מר ז'או ידי, הממונה על מחוז העיר האנגז'ו סין. האנז'ו ממוקמת באחד המחוזות אשר מתפתחים בקצב מואץ בתעשיה וביצוא ומתגוררים בה 9,3 מיליון איש על פני שטח של 16.6 ק"מ.

ביקור המשלחת הינו במסגרת מערכת היחסים המצוינת המתנהלת בין שתי העיריות המקיימים ברית ערים תאומות.

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול סקר בפני המשלחת את התפתחותה המרשימה של בית שמש, שהינה בעלת שיעור הצמיחה הגבוה בארץ, בבניית עשרות אלפי יחידות דיור, ואת הפיתוח המסיבי של פרוייקטים ומוסדות עירוניים שונים בתחומי העיר, פיתוח כבישי גישה חדשים לעיר, מהפכת חיי המסחר ועוד.

חברי המשלחת והנהלת עיריית בית שמש קיימו דיון מקצועי להגברת שיתוף הפעולה הכלכלי בין שתי העיריות הנמצאות במצב דומה של התפתחות מואצת. במהלך הדיון נבדקה האפשרות להקמת מרכז פיתוח של חברת הענק עליבאבא באזור התעשיה החדש של בית שמש, בהתאם להחלטת החברה להקמת המרכז בישראל בהשקעה של מספר מיליארדי דולר.

ממונה המחוז מר ז'או ידי אשר לו היכרות אישית עם בעלי החברה נענה לפניית ראש העיר והודיע כי בתקופה הקרובה תתקיים ישיבה של נציגי העירייה עם בעלי חברת עליבאבא להקמת פתיחת המרכז בבית שמש.

כמו כן סוכם על יציאה של משלחת כלכלית הכוללת תעשיינים ומנהלי חברות שונות בבית שמש והאיזור לסין, כדי לסייע ולקדם את המסחר בין שתי המדינות. ממונה המחוז הזמין את ראש העיר לקיים ביקור הדדי בעיר התאומה ולקדם את החלטות הדיון שהינם אינטרס משותף לשתי העיריות.

בביקור השתתפו עוד: סגן רה"ע מר משה שיטרית ממונה קשרי חוץ, סגן רה"ע הרב שמואל גרינברג, הרב אברהם נחמן פרנקל ממונה חברה כלכלית, ובכירי העירייה.

בסיום הביקור הודה ראש העיר משה אבוטבול למשלחת המכובדת על הביקור בעיר, ובמיוחד על האירוח הנפלא לה זכה במסגרת ביקורו בסין לפני מספר שנים והתרשמותו מהפיתוח והידע הטכנולוגי של העיר התאומה, והשיב כי ישתדל להיענות בחיוב להזמנה הנוכחית במהלך החודשים הקרובים. ראש העיר הביע עוד את תקוותו כי הקשרים המיוחדים שנטוו בין הערים ושיתופי הפעולה בין המפעלים המקומיים, יוכלו להוות גם ראש

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.