בעל המסעדה שאירח חיילי גולני: "הבבא סאלי היה סנדק שלי" (תמונות)

מסעדה באשדוד נתנו חינם לחיילי גולני ארוחות, בסיום החיילים לאות תודה ניקו הכל לבד ולא נתנו למלצרים לעשות כלום, ומה הקשר של בעל המסעדה לבבא סאלי. כל הפרטים בכתבה

כ-40 חיילי גולני שיצאו להפוגה מהקרבות בסג'עיה שבעזה למספר שעות ריענון, התארחו ביום שני בערב במסעדת הדגים "תיאודור" באשדוד שבבעלותם של עדנה ושמעון עזרואל ואיילה וניקולאי מיילט.

בסיום הארוחה, נאספו החיילים סביבו ובעל המסעדה שמעון עזרואל שהתרגש מהמעמד אמר להם: "בגלל שהצדיק המקובל הבבא סאלי בכבודו ובעצמו, שימש כסנדק שלי אני מרשה לעצמי לברך את כל הנמצאים פה וכל חיילי צבא הגנה לישראל שייצאו לשלום מכל המקומות שבהם הם נמצאים".

החיילים השיבו לו בכפיים ובקריאות "עם ישראל חי". יצוין עוד כי הנוכחים לא האמינו למראה עיניהם: לפני שיצאו מהמקום, פינו החיילים בעצמם את השולחנות ולא התירו לעובדים לעשות זאת!

צפו בפינוי השולחנות ע"י החיילים
החיילים מפנים

חייל מפנה

עדנה ושמעון עזרואל עם שניים מהחיילים

חיילי גולני עם עדנה ושמעון עזרואל

חיילי גולני עם בעלי המסעדה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "זמנים קשים פוקדים את בית ישראל בארץ-ישראל, בכל מקומות מושבותיהם. עת צרה היא ליעקב, דם ישראל נשפך, ואיומים וסכנות מנסרים בחלל האוויר ומתחת לפני הקרקע.

  ולעת אשר כזו, אין לנו שיור רק התורה הזאת, ועלינו לקיים בעצמנו מאמר הכתוב (ישעיהו כ"ו, כ): "לך עמי בוא בחדריך וסגר דלתיך בעדך", וכפירוש רש"י: בא בחדריך – "בבתי כנסיות ובבתי מדרשות. ד"א התבונן על מעשיך בחדרי לבך".

  ועתה, בימים אלו ונוכח המצב – כאשר הזמן מבקש תפקידו להתחזק בתורה ובתפילה ויראת ד', הננו קוראים לתלמידי הישיבות הקדושות די בכל אתר ואתר להישאר כולם בהיכלי הישיבות, 'בוא בחדריך', גם בימי בין הזמנים, הנועדים עם סיומו של זמן הקיץ, וכל ישיבה תקיים ותמשיך סדרי הישיבה בהיכלה, מקום בו התייגעו הבחורים עד כה בלימודם, כאשר תקבע ההנהלה הרוחנית.

  ההתגברות וההתחזקות בלימוד התורה הקדושה– היא חובת השעה והזמן. "אל תיראי תולעת יעקב – אין להם לישראל אלא תפילה" (תנחומא, בשלח ט') – להתפלל ולהעתיר לפני שוכן מרומים, להודות לו על טובו ורוב חסדיו אשר עין בעין נראים באלו הימים, ולבקש ממנו על העתיד – שיעבור זעם, ויבואו ימי שלום ושלווה, רגיעה והשקט"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב