בעל חברת "כרונוטיים" חשוד כי התחמק מתשלום מע"מ

בעל חברת "כרונוטיים" למכירת שעוני יוקרה ומנהל המכירות נעצרו ושוחררו בערבות היום,בחשד כי מכרו מאות שעוני יוקרה בשווי עשרות מיליונים לתושבי הארץ

בעל חברת "כרונוטיים" למכירת שעוני יוקרה ותכשיטים ומנהל המכירות בה נעצרו ושוחררו בערבות היום בבית משפט השלום בבאר שבע, בחשד כי מכרו מאות שעוני יוקרה בשווי עשרות מיליוני שקלים לתושבי הארץ, זאת בעוד העובדים בחברה דיווחו על עסקאות אלה כעסקאות ייצוא לחו"ל, החייבות במע"מ בשיעור "אפס".

החשודים נחקרו על ידי חקירות מכס מע"מ באר שבע.

בעקבות חקירה וחיפוש שנערכו, במסגרתם נתפסו ספרי הנהלת החשבונות ונחקרו עובדים בחברה, חשודים בעל החברה ומנהלה, חגי שטמברגר (46), מפתח תקווה ומנהל המכירות, רועי אהרוני (40), מראשון לציון, במעורבות ישירה בביצוע העבירות.

כמפורט בבקשת המעצר, על פי החשד, בין השנים 2013-2017 הנפיקו השניים מאות קבלות וחשבונות ספק לייצוא בשיעור "אפס" כוזבות, המעידות לכאורה על ייצואם לחו"ל של מאות שעוני יוקרה. כמו כן, דיווחו השניים על מאות רשימוני ייצוא כוזבים, הקשורים ל"ייצוא" של אותם שעונים.

על הקבלות ורשימוני הייצוא נרשמו שמות וכתובות בדויים של "לקוחות" תושבי חו"ל. העבירות נעשו בשעה שהחשודים ידעו כי מכירות השעונים היו ללקוחות תושבי הארץ ולשימושם האישי, וכי בהתאם לחוק מדובר בעסקאות חייבות במע"מ בשיעור מלא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.