בעל חנות פסלים בשוק הפשפשים טען שלא רשם הכנסות מפני שהעסק שייך להומלס

בסוף השבוע האחרון ערכה רשות המבצעים מבצע גבייה ואכיפה בעסקים בתל-אביב וגוש דן בניהולו של יעקב סברנסקי, פקיד שומה תל-אביב 3,במהלכה ביקרו כ-115 עובדים מכל יחידות מס הכנסה בת"א כמו גם מע"מ ת"א ומיסוי מקרקעין וכן היחידה הארצית לאכיפה ולגבייה ב-355 עסקיםוגבו מחייבים כ-11,850,000 ₪. מבצע זה הוא חלק משרשרת מבצעים מחוזיים שערכה רשות המסים בחודש האחרון בכל הארץ, בהם נגבו עד כהכ-60 מיליון ₪ ומבצעים נוספים באזור ירושלים והדרום מתוכננים לשבוע זה.

הביקורות בשוק הפשפשים ובאזור שמסביב לו התבצעו בעיקר ביום שישי, ובעסקים שם נתגלה נתון חמור של 40% העלמת הכנסה. באחד מןהמקרים, נמצא בעל פיצוצייה שאינו מנהל ספרי חשבונות מאז 1997. לשאלות המבקרים השיב: "כשאבא שלי ניהל את העסק הייתה קופה רושמתוהיום אין, כי אין לנו כמעט מכירות".

בחנות פסלים ומתנות בשוק הפשפשים הצליח הבעלים להפתיע אפילו את המבקרים המנוסים ביותר במס הכנסה, כשהסביר מדוע הוא אינו רושםאת הכנסותיו: "העסק לא שלי. אני עוזר לבחור מסכן, הומלס. לא ידעתי שאסור לעזור לנזקקים".

חלקו השני של המבצע התמקד בתחומי הטקסטיל, התאורה ואביזרי האופנה באזור ת"א, שם נמצא כי ב-13% מהעסקים לא נרשמו הכנסות. בעסקבענף הפרסום הסבירה העובדת כי לא רשמה הכנסה מאחר והיא אינה יודעת להנפיק קבלות בתוכנת רישום הכספים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.