בעל שלקה בטרשת נפוצה נתן גט לאשתו על ידי מצמוץ בעיניו

חולה בטרשת נפוצה המשותק בכל גופו, נתן לאשתו גט לאחר שבתי הדין הרבניים הוציאו משלחת מיוחדת שתסייע במתן הגט. כיצד זה קרה? הבעל מצמץ בעיניו והרכיב משפטים מאותיות הרשומות על גבי טבלה. בתי הדין הרבניים: נמשיך לפעול בדרכים יצירתיות על מנת לפתור מקרים סבוכים כדוגמת מקרה קשה זה

מדובר בבני זוג נשואים שהבעל חלה לפני מספר שנים בטרשת נפוצה, ומאז שוכב במיטתו ואינו יכול להזיז איבר מגופו מלבד עפעפי עיניו. האישה טיפלה בבעל מספר שנים ולאחר טיפול ארוך היא נשברה בטענה כי אינה מסוגלת לטפל בו יותר, וכי היא מבקשת להתגרש כאשר הבעל מסכים לתת לה גט.

חבר בית הדין באשדוד הרב אברהם שמן, ואב"ד ברחובות הרב נחום גורטלר, נסעו עם סופר הגיטין של בית הדין ברחובות והעדים החתומים על הגיטין לאשקלון, מקום מגורי הבעל. שם התברר שמתגורר אצל אמו, ויש לו מטפלת שיכולה לשוחח איתו בצורה מיוחדת (לא יכול להזיז שום איבר).

המטפלת הסבירה להם כי הבעל שומע היטב את כל מה שמדברים אליו, והוא מבין הכל, היא יכולה לשוחח איתו ולקבל ממנו תשובות שלמות הבנויות ממשפטים שלמים. היא הציגה בפניהם טבלה שבה רשומים כל האותיות, המחולקות לשש שורות. כאשר המטפלת מציגה לבעל את הטבלה, היא מצביעה על השורה הראשונה ושואלת אותו אם האות במילה שהוא רוצה לומר נמצאת בשורה הראשונה, אח"כ היא מעבירה את אצבעה לשורה השנייה, וכן הלאה. כאשר היא מצביעה על השורה שבה יש את האות של המילה הראשונה שהוא רוצה לומר הוא סוגר את עיניו בצורה חזקה וכך היא יודעת שבאותה שורה נמצאת האות הראשונה של המילה שהוא רוצה לומר. וכך גם לגביי האותיות, אותן היא רושמת בזו אחר זו על גבי לוח.

משלחת בית הדין דיווחה כי "בעזרת המטפלת שוחחנו עם הבעל כשעה עד שנוכחנו לדעת שהוא פיקח ומתמצא בכל מה שסובב אותו, מכיר את משפחתו וילדיו, סיפר לנו על העסקים שהיו לו בעבר, במה עסק והתפרנס".

"שאלנו אותו אם הוא רוצה להתגרש, והוא הביע עניין רב, מתברר שעוד לפני שחלה במחלתו, מערכת היחסים עם אשתו לא הייתה תקינה, ועכשיו הוא כועס מאוד על אשתו שעזבה אותו לפני כשנה ולא מטפלת בו. הבעל אמר כי הוא לא מעוניין שיהיה לה חלק ונחלה בנכסיו כשימות".

המשלחת שוחחה עם הבעל זמן רב ונוכחה לגלות כי הוא מבין הכל, הוא צלול בדעתו והוא באמת רוצה להתגרש מאשתו. "הסברנו לבעל כיצד יתבצע הגט, אמרנו לו שהוא צריך לצוות את הסופר שיכתוב גט ולעדים שיחתמו על הגט, ואח"כ הוא צריך לצוות לסופר שיהיה שליח לתת את הגט לאשתו, וכאשר השליח ייתן את הגט לאישה היא תהיה מגורשת ממנו ומותרת לכל אדם.

הבעל עשה את כל הציוויים על ידי הטבלה ורמז בעפעפיו והגט ניתן. הנהלת בתי הדין הרבניים מסרה כי היא פועלת רבות, ואף תמשיך לפעול בדרכים יצירתיות על מנת לפתור מקרים סבוכים כדוגמת מקרה קשה זה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.