חרדי בעל תשובה חויל והושלך לכלא; חבר בישיבה לקוקר: "צה"ל רצה לחלן אותו"

שלטונות צה"ל ממשיכים לפעול ככל העולה על רוחם: ב"המבשר" פורסם הבוקר כי חייל חרדי, בעל תשובה המשתייך לקהילת חסידי חב"ד, גויס בעל כורחו לצבא למרות תחנוניו בפני השלטונות כי הוא רוצה לשבת ולעסוק בתורה.

אור גלבוע, הוא בעל תשובה חרדי תלמיד ישיבת 'חזון אליהו' בתל אביב, הגיע לצו ראשון שקיבל בגיל 16 וחצי והחל בתהליך החיול הראשוני.

בשיחה עם שלמה, בחור בישיבה בת"א שם למד, הוא מגולל באוזני קוקר את הפרשה: "גלבוע החל בתהליך של חזרה בתשובה, גלבוע ביקש כבר חצי שנה לפני הגיוס, להימנע משירות בצה"ל ע"י קבלת מעמד "תורתו אומנותו".

"הוא התחנן על נפשו שוב ושוב שהוא בעל תשובה ולומד בישיבה, אבל לשווא, כל בקשותיו נדחו על הסף והבחור חויל" . מספר שלמה .

אור המשיך להתחנן ואמר כי אינו מעוניין בשלב זה להתגייס ורוצה להמשיך את לימודיו בישיבה, אולם האחראי על הגיוס בבסיס תל השומר לא התייחס לדברים. עברו מספר חודשים ואור גלבוע גויס בכפיה .

בשלב הזה אור ביקש שישבצו אותו בקבוצת חיילים חרדים. אך בצה"ל המשיכו לנהוג באטימות, בתחילה נענו בצה"ל לבקשות, הוא שירת בטירונות עם חרדים, אולם לאחר מכן הוא שובץ בפלוגה רגילה – עם חיילים שאינם חובשי כיפה, ללא אוכל מהדרין. אור הסתפק באכילת פירות וירקות בשל הכפייה, אולם התנאים הלא אידאלים הביאה אותו לסירוב פקודה, ובצה"ל השליכו אותו לכלא צבאי. "לא היה לו ברירה – הוא חש שהוא מושפע מהסביבה שהסבה לנו נזק רוחני כבד, "הוא חש שצה"ל מחלן אותו" ". מספר חבר לישיבה.

תגובת דובר צה"ל להמבשר: "החייל נשפט אצל מפקד גדוד נצח יהודה לשבעה ימי מחבוש בגין סירוב פקודה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.