בעמונה הרסו בעמונאל בנו

 

אמש נחנכו בעיר עמנואל שני מקוואות לנשים וגברים לזכרם של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ורעייתו של נשיא מועצת החכמים מרן הגר"ש כהן הרבנית יעל כהן.

 

לטקס החנוכה הגיעו נשיא מועצת החכמים מרן הגרש כהן, חבר מועצת החכמים ובעל ההלכה ברורה הגר"ד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה הרב שמעון בעדני, הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו הראשל"צ ורבה של ירושלים הגר"ש עמאר, רבה של פתח תקווה הרב מיכה הלוי, רבה של אשדוד הרב יוסף שיינין והרב צמח מאזוז.

 

בטקס שהתחיל בחנוכת המקוואות כובדו נשיא מועצת החכמים בקביעת מזוזה במקווה נשים לזכרה של רעייתו הרבנית יעל כהן וחבר מעצת החכמים הגרד יוסף במקווה גברים לזכרו של אביו מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל.

רגע מרגש נרשם כאשר מרם הגר"ש כהן סייר במקווה ופגש תמונת ציור גדולה של רעייתו שהוצבה במקווה לזכרה.

הגר"ש כהן התקשה להביט בתמונת רעייתו ומקרוביו סירבו כי ניתן היה לראות את הצער שנעטה על פניו.

 

במהלך האירוע אמר הגר"ד יוסף כי "יש לנו זכות גדולה להיות כאן היום בעמנואל ולחנוך מקוואות לזכות עם ישראל והפצת היהדות בזמן שבמקום אחר יש מי שהורס בתים של עם ישראל.

זכות התורה והמצוות שנעשות כאן היום אני בטוח שיעמדו לזכות היהודים בכל ארץ ישראל ובעולם".

הגר"ד יוסף הוסיף כי "יש כאלה שמערערים על החזקה שלנו במקום הזה אבל אנחנו קובעים במסמרות כאן היום מקווה שמדגיש שהארץ היא שלנו"

 

 

במהלך הכנס נרשם פיוס בין הראשלצ עמאר לחבר מועצת החכמים הגר"ד יוסף. בתחילת נאומו אף פנה הגר"ש עמאר להגר"ד יוסף באופן ישיר מול מאות המשתתפים "ברשות הרב הגאון הגדול רבי דוד יוסף".

 

במהלך הטקס הודו כל הנוכחים לאייל משיח ובני משפחתו שהתגייסו למען המטרה החשובה. הראשל"צ עמאר אף שיבח את רעייתו  של משיח אשר מעצבת  באופן אישי את המקוואות במסגרת ארגון 'אורם' שהקימו  למעם המטרה החשובה . "אני רוצה להגיד לכם כי אני הולך בהרבה מקומות בארץ ובכל מקום פוגש את המקוואות שאייל ו'אורם' בונים למען עם ישראל".

 

 

בסיום האירוע הודה חכם שלום לאייל משיח ואמר לו כי זכות מעשיו ותרומותיו תעמוד לו ולצאצאיו עד כל הדורות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.