בעקבות ארה"ב: רה"מ הנחה להיערך לפרישה מאונסק"ו

רה״מ בנימין נתניהו הודיע בצאת החג כי הוא מברך על החלטתו של הנשיא טראמפ ‏לפרוש מארגון אונסקו: ״‏זו החלטה אמיצה ומוסרית, משום שאונסק״ו הפך לתיאטרון האבסורד"

במהלך החג הודיעה מחלקת המדינה של ארה"ב כי החליטה לפרוש מאונסק"ו שקיבל בעת האחרונה מספר החלטות אנטי-ישראליות.

זוהי לא החלטה שהתקבלה בקלות", כך נמסר בהודעת מחלקת המדינה שפורסמה על ידי הדובר הת'ר ניוארט. "המהלך משקף את דאגותיה של ארה"ב מענייניו הכספיים של הארגון, הצורך ברפורמה וההטייה המתמשכת נגד ישראל". הצעד יאפשר לארה"ב להישאר כמדינה משקיפה בארגון שהיא עצמה הקימה לאחר מלחמת העולם השנייה.

רה״מ בנימין נתניהו הודיע בצאת החג כי הוא מברך על החלטתו של הנשיא טראמפ ‏לפרוש מארגון אונסקו: ״‏זו החלטה אמיצה ומוסרית, משום שאונסק״ו הפך לתיאטרון האבסורד ומשום שבמקום לשמר את ההיסטוריה, הוא מעוות אותה.״

במקביל, רה״מ נתניהו הנחה את משרד החוץ להכין את פרישת ישראל מהארגון במקביל לארה״ב״.

שר הביטחון אביגדור ליברמן ההתייחס לפרישת ארה"ב מאונסק"ו, כפי שצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "צעד חשוב ונכון ערכית ומוסרית של בת בריתנו הגדולה ארצות הברית כלפי ארגון אנטישמי ומוטה פוליטית, שהפך את השקר למנהג, ואיבד את הדרך ואת הרלוונטיות".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי: מסר כי הוא מברך את ארצות הברית על החלטה נכונה לפרוש מחברות באונסק"ו. אונסק"ו לא עוסק בתרבות אלא בעיוות ההיסטוריה היהודית ובפוליטיקה של סמלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.