ראש הממשלה במסיבת עיתונאים: "להתאזר בסבלנות"

בין הדברים פנה ראש הממשלה אל כל ה"אמהות המודאגות" ואמר כי הוא והצוות שלצידו "עושים הכל כדי להשיב את השקט וזה לוקח זמן" בסיום ההצהרה התאפשר לשאול כמה שאלות לשאלתו של עופר חדד מערוץ 2 האם אבו מאזן שותף להסתה ואיך זה מסתדר עם הדיווחים על כך שאבו מאזן קורא להרגעת הרוחות, השיב נתניהו כי "צריך להבדיל בין עד לפני כמה ימים, לימים האחרונים"

בעקבות גל הפיגועים שפוקד את ישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב (20:30)בקרייה בתל אביב מסיבת עיתונאים, לצד שר הביטחון , בוגי יעלון , סגן המפכ"ל בנצי סאו,  בו יתן סקירה על המאמצים ונתנו הצהרה וקרא לפלסטינים להרגיע את הרוחות.

בין הדברים פנה ראש הממשלה אל כל האמהות המודאגות ואמר כי הוא והצוות שלצידו עושים הכל כדי להשיב את השקט וזה לוקח זמן" בסיום ההצהרה התאפשר לשאול כמה שאלות לשאלתו של עופר חדד מערוץ 2 האם אבו מאזן שותף להסתה ואיך זה מסתדר עם הדיווחים על כך שאבו מאזן קורא להרגעת הרוחות, השיב נתניהו כי "צריך להבדיל בין עד לפני כמה ימים, לימים האחרונים."

במערכת הביטחון סבורים כי היום ישנה ירידה בהיקף האלימות למרות מספר הפיגועים וכי ישנה ירידה במספר המפגינים שמתעמתים עם כוחות הביטחון לאור התיאום הביטחוני עם הרשות הפלסטינית. אך בשעה האחרונה יהודים זרקו אבנים לעבר רכבו של שר התקשורת הפלסטיני. ילד שהיה עימו נפגע באורח קשה, וכן בשועפט נהרג ילד פלסטינ מאש חיילי צה"ל, האירועים עשויים להסלים את גל הטרור.

במקביל, שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) יגיע הערב (חמישי) למאהל של ראשי הרשויות ביו"ש מול בית ראש הממשלה בירושלים.

בנט ידון עם ראשי הרשויות בדרישותיהם לפתח את ההתיישבות ביהודה ושומרון בתגובה לגל הטרור.

בראיון לגלי צה"ל קרא יושב ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג, להטיל סגר על השטחים נוכח המצב הביטחוני. "אני קורא לראש הממשלה ולממשלה להטיל סגר ולמנוע כניסת פלסטינים מיהודה ושומרון כמה ימים לתוך הקו הירוק, כי זאת המסקנה שעולה בבירור מכל מה שקורה עכשיו", אמר הרצוג.

"שזה לא יקרה בעוד כמה ימים, תעשו את זה עכשיו. הרבה מאוד מהדברים ניתן היה לעשות כבר מזמן – הכתובת הייתה על הקיר", המשיך. לדבריו, "נתניהו איבד שליטה בצורה מלאה על בטחון אזרחי ישראל. מי שלא מסוגל לספק ביטחון לאזרחי ישראל צריך פשוט להניח את המפתחות. הוא אמר בבחירות שאם אני אהיה ראש ממשלה יגיעו בנגמ"שים לכותל. כמי שהלך הבוקר לכותל אני יכול לדווח שזה כמעט נראה כך וזה חמור מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.