בעקבות הבצורת: תפילה המונית בתענית אסתר

לאחר פגישה בין הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו לבין חבר הכנסת כלפא, סוכם כי ביום תענית אסתר יתקיים יום תפילה מיוחד על עצירת הגשמים

ביוזמםת יו"ר הלובי החקלאי חה"כ זבולון כלפא מ"הבית היהודי", תתקיים תפילה המונית על עצירת הגשמים בראשות הרבנים הראשיים.

ההחלטה התקבלה על ידי הרב הראשי הרב דוד לאו, זאת לאחר שנועד עם ח"כ כלפא בלשכתו. בתום הפגישה הודיע הרב הראשי כי ביום חמישי, יא' באדר ב' (13 למרץ), בתענית אסתר יתקיים יום התפילה המיוחד. התענית תסתיים בתפילת מנחה המונית ברחבת הכותל.

במהלך פגישתו של כלפא עם הרב הראשי, אמר הרב דוד לאו: "התורה אומרת: "ונתתי גשמיכם בעתם". הקב"ה קובע שהגשמים הם שלנו כדי ללמדנו שירידת הגשמים תלויה בעם ישראל ובתפילותיו. בביקור בצפון ראיתי את נזקי הבצורת. חקלאים מדללים את המטעים, ונזקי הבצורת שמתחילים בשדות יגיעו במהרה לשווקים ולבתים. בעז"ה ביום תענית אסתר נקיים יום תפילה מיוחד, בצהרי היום נעמוד בכותל המערבי ונייחל לגשמי ברכה ושובע".

בצאתו מן הפגישה אמר חה"כ כלפא: "הבצורת הקשה היא לא בעיה של החקלאים בלבד ולצערי כולנו נרגיש אותה יותר, בעיקר בכיס. מלבד הנזקים לגידולים שקמלו, ישנם פגיעות בבעלי החיים וצפויה עלייה משמעותית במחירי המים. עלינו להתפלל ולזעוק אל הקב"ה שינהג עימנו במידת הרחמים ויפתח לנו את אוצרות השמיים לפני שיהיה מאוחר"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.