בעקבות ההטרדות: משרד החינוך עורך כנסי "מוגנות" בממלכתי חרדי. מוסדות הפטור מסרבים

חשיפה: בימים אלו עורכים במוסדות הממלכתי חרדי כנסים וסדנאות שעוסקים בעניין "מוגנות ילדינו"- במשרד החינוך שקלו לערוך את הכנסים החיוניים גם במוסדות הפטור, אך משנתקלו בכתף קרה מצד המנהלים העדיפו שלא להיקלע עמם לעימות.

בימים אלו עורכים במוסדות הממלכתי חרדי כנסים וסדנאות שעוסקים בעניין "מוגנות ילדינו"- וזאת בשל חשיפה של מספר רב של הטרדות במגזר החרדי מצד מחנכים וזרים.

בסדנה שתתקיים בשבועות הקרובים במוסדות החרדים, יסבירו פסיכולוגים ואנשי חינוך להורים על הדרכים בהם ניתן להסביר לילדים כיצד להתגונן מפני התוקפים ואנשים זרים, כן ידריכו כיצד להימנע מתקריות שעלולות לשנות את החיים של הילד הרך.

ל'קוקר' נודע כי במשרד החינוך שקלו לערוך את הכנסים החיוניים גם במוסדות הפטור, אך משנתקלו בכתף קרה מצד המנהלים העדיפו שלא להיקלע עמם לעימות.

גורם במשרד החינוך אומר בשיחה ל'קוקר' כי "משרד החינוך אינו רוצה לכפות על המוסדות החרדים כנסים שאינם מעוניינים בו, ולפיכך הכנסים נערכים רק במקומות בהם יש רצון מצד המנהלים".

עם זאת, בכיר באחד הת"תים מסביר בשיחה ל'קוקר' כי המניע לסירוב נובע מהסטיגמה הפנים חרדית, "היא תתמוסס בעתיד", הוא סבור, "אם יהיו עוד תקיפות – לא יהיה ברירה למנהלים אלא לערוך כנסי מוגנות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.