בעקבות ההקפאה: בקלקליה מתוסכלים

התושבים בקלקיליה שגרים במרחק 5 דקות בלבד מכפר סבא, מתלוננים על הצפיפות ומקווים להרחבה. אוהד חמו יצא לשמוע אותם. צפו בתיעוד

בעקבות החלטת הממשלה להקפיא את הבנייה המתוכננת בקליקליה,בעיר הערבית הסמוכה לקו הירוק, תמהים על המהומה שפרצה לפתע בממשלה בעקבות התכנית להרחבת היישוב.


אוהד חמו יצא לפגוש את התושבים, שגרים במרחק 5 דקות בלבד מכפר סבא, הם מתלוננים על הצפיפות ומקווים להרחבה.

ואילו יוסי דגן תוקף את ההחלטה שנועדה לגרום לתסיסה בתוך הסיעות בממשלה.

מי שיזם את התכנית היה שר הביטחון ליברמן שכינה את התכנית "שיטת המקל והגזר".

בנט ושקד תקפו את ליברמן וטענו כי "על ממשלת ישראל לקדם את האינטרסים הישראליים ביהודה ושומרון, ולא את אלה של הפלסטינים. לנוכח משמעויות אלה נדרוש להקפיא את התכנית עד לדיון מחודש בקבינט או עד שיווק של 14 אלף יחידות דיור

בלשכת שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיבו לדבריהם של שקד ובנט והאשימו אותם בכך שהם יביאו לקץ ממשלת הימין, "הודעת שרי הבית היהודי תמוהה ביותר, מאחר והתכנית המכונה 'מקלות וגזרים', הוצגה לפני כחצי שנה לכל שרי הקבינט, בהם שרי הבית היהודי", נמסר.

עוד הוסיפו כי "העלאת הנושא דווקא היום, כולל ההצהרות והדרישות, מזכירות יותר מדי את התנהלות תנועת התחייה בשנת 1992, כשהפילה את ממשלת הימין בראשות יצחק שמיר ובכך הביאה עלינו את הסכמי אוסלו. הממשלה הנוכחית היא הטובה ביותר למפעל התיישבות ביהודה ושומרון, כשרק במחצית הראשונה של 2017, אושרו אלפי יחידות דיור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.