בעקבות החובות: לבייב שוקל למכור חלק מנכסי 'אפריקה ישראל'

איל ההון החרדי נקלע לקשיים בחברת הדגל שלו 6 שנים לאחר שביקש מנושיו הסדר חוב

לבייב שוב בצרות: 6 שנים לאחר שקרא לנושים להגיע עימו להסדר חוב בעקבות נזקי המשבר הפיננסי העולמי, עולה החשש כי החברה מתקרבת להסדר חוב נוסף – הפעם באשמת המשבר הכלכלי ברוסיה.

מלון קראון פלאזה ברחוב הירקון בת"א מארח היום אסיפה משותפת של מחזיקי אגרות החוב של אפריקה ישראל לדיון משותף במצב החברה. מדובר בנושים להם נדרשת החברה לשלם בעשור הקרוב כ-5 מיליארד שקל.

אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל אפריקה השקעות, אמר בכנס כי "החברה מאוד דומיננטית בקבוצה וחשובה לנו. הפעילות מתנהלת במוסקבה. יש קניון ענק במוסקבה ומאוד מצליח. ויש עוד נכסים מאוד טובים שממוקמים במקומות מאוד טובים. זה הנכס שמוביל את החברה והוא ישמש אותה הרבה שנים. אבל לא ניתן להתעלם מהמצב ברוסיה ומה שקרה שם בשנה שעברה.

בניכוי החוב אנחנו מראים שהחברה שווה 1.3-1.4 מיליארד דולר. הנכסים שווים 2 מיליארד דולר בספרים. מי שיבקר בקניון יראה שהוא נמצא בתוך מנהטן. אומנם מנהטן הזאת לא במצב טוב כרגע אבל אנחנו מאמינים שזה זמני. בתוך שנתיים שלוש ארבע חמש, דברים ישתנו וישתנו לטובה".

נוהוגרוצקי הוסיף וסקר את מצב החברה תוך שהוא מדגיש את הקשיים וההזדמנויות שבפניה. בסיום דבריו אמר המנכ"ל: "אנחנו חיים את החוב ועובדים על איך לפתור אותו. זה חלק עיקרי בעבודה שלי ואם נראה שיש בעיה אנחנו נהיה הראשונים להרים דגל. המסר הוא שישי כסף בקופה ויש נכסים למכירה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.