בעקבות הירי: צה"ל תקף ברצועה

הדרום מתחמם: צה"ל תקף לפנות בוקר מספר יעדי טרור בעזה. במקביל הורה שר הביטחון לסגור את מעברי הגבול לרצועה

הגבול הדרומי מתחמם: בתגובה לירי הרקטה הלילה לעבר חוף אשקלון, תקף הלילה חיל האוויר תשתית טרור בצפון רצועת עזה. במקביל הורה שר הביטחון משה יעלון על סגירת מעבר כרם שלום ומעבר ארז, כשעל פי ההוראה יוחרגו מההוראה רק מקרים הומניטריים. מצה"ל נמסר כי הם ייפתחו מחדש בהתאם להערכת מצב ועל פי שיקולים ביטחוניים.

כאמור, התקיפות ברצועה באו בתגובה לירי הרקטה אמש כשעה לאחר צאת השבת, אז נשמעו אזעקות צבע אדום באיזור אשקלון ומרחב לכיש, מאוחר יותר אותרה נפילת רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון.

כזכור, ביום רביעי התפוצצו שתי רקטות – האחת בשטח פתוח במועצת שדות נגב והאחרת בשטח פתוח במועצת חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לירי תקף צה"ל שלוש מטרות טרור ברצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי "צה"ל רואה את האירוע בחומרה, ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות". שבוע לפני כן נורתה רקטת גראד לראשונה מסיום מבצע צוק איתן.

בתוך כך, חטיבת השיח' עומר חדיד, ארגון סלפי ברצועה המזוהה עם דאע"ש שהיה אחראי לירי לעבר העוטף ביום רביעי האחרון, נטל אחריות על שיגור הרקטה אתמול בחשבון הטוויטר שלו.

הארגון טען כי ירה טיל מסוג "קטיושה 130" לעבר ישראל לאות הזדהות עם האסירים אשר כלואים בישראל ושובתים רעב, וכן עם אסירי הארגון שבשבי חמאס. בראיון שהעניק בכיר בארגון לעיתון הפלסטיני "אל-קודס", נאמר כי מטרת הירי היא לא לפתוח במערכה חדשה עם ישראל, אלא להביא לשחרור אסירי הסלפים מידי חמאס.

על רקע התגברות קצב הירי צה"ל יקיים היום תרגיל צבאי בעוטף עזה ובסביבת שדרות . תורגש תנועה ערה של כוחות ביטחון וכוחות צבא מ-13:00 ועד לשעות הערב. מדובר צה"ל נמסר כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2015 ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

לאחר ירי רקטת הגראד לגן יבנה לפני שבוע וירי הרקטות ביום רביעי האחרון נפרסה מערכת היירוט באזור אשדוד. מערכת נוספת נפרסה באזור נתיבות. ההחלטה התקבלה בשל האפשרות שיימשך ירי הרקטות משטח רצועת עזה על-ידי ארגונים סוררים בדמות תומכי דאעש, שמעוניינים להלהיט את השטח ולכן כנראה ננקטו הצעדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.