בעקבות הכישלון: חוק אפליה מתקנת חוזר לכנסת

חברי הכנסת כבל – גפני יזמנו את נציגי משרד המשפטים לתת מענה על סיבת עיכוב החוק.

 

לקראת סוף שנת 2016 אישרה הממשלה את העברתו של אחד החוקים החשובים לציבור החרדי בתולדות המדינה והוא 'חוק אפליה מתקנת' הנותן עדיפות לחרדים עובדים במשרדי ממשלה וחברות ממשלתיות.

 

 

מטרת החוק (שעוד נידון בשלהי שנת 2014 ע"י שר הכלכלה דאז נפתלי בנט) הייתה אמורה לתת עדיפות לחרדים בשוק העבודה הציבורי וכך לעודד את המגזר להתפרנס בעבודות מבוססות, בדיוק כמו בני מיעוטים ואתיופים שמתקבלים לעבודות בשירות הציבורי כחלק מכינון חוק זה בעבר.

 

ואכן בחודש נובמבר האחרון הצליחו חברי הכנסת גפני ומקלב מיהדות התורה להעביר את החוק בקריאה שניה ושלישית, כאשר אפי' יאיר לפיד הצביע בעד החוק שעבר ללא מתנגדים או נמנעים.

 

אלא שלפני מספר שבועות התגלה שהחוק אומנם עבר בכנסת אך אינו מיושם בפועל כלל, מבדיקה שנערכה ומתלונות שהתקבלו התגלה שמשרד המשפטים כלל אינו מיישם את חוק האפליה המתקנת לטובת המגזר החרדי, ולטענתו של יו"ר ועדת הכספים מישהו גבוה במשרד המשפטים תוקע את יישום החוק.

 

הערב מתברר לאתר 'אקטואליק' שהחוק יחזור במהלך השבועות הקרובים לדיונים בועדות הכנסת, זאת לאחר שחבר הכנסת איתן כבל החליט לפנות ליו"ר 'דגל התורה' ולהזמין אותו להצטרף לדיונים בועדת 'הכלכלה' (שבראשה הוא עומד) בעניין אי יישומו של החוק, זאת לאחר שח"כ כבל קיבל על עצמו "לזעוק את הזעקה הזו" כלשונו, יחד עם ח"כ גפני, ולזמן את נציגי משרד המשפטים שיתנו מענה על סיבת עיכוב החוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.