בעקבות המהומות: גידול דרמטי במספר העולים מאוקראינה לישראל

בעקבות המצב המתוח באוקראינה, גבר זרם היהודים העולים ממנה לישראל, ע"פ נתוני הסוכנות היהודית מדובר בעליה של 70%. העולים: "חלום שהתגשם".

גידול דרמטי של 70% במספר העולים מאוקראינה השנה על רקע אי היציבות באוקראינה. מנתונים של הסוכנות היהודית עולה כי 375 עולים חדשים הגיעו לישראל בשלושת החודשים הראשונים של השנה לעומת 221 עולים מאוקראינה בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

עשרות עולים חדשים מאודסה, רובם אקדמאים ובהם אנשי רפואה, מהנדסים וכלכלנים, יגיעו השבוע לישראל ויציינו לראשונה את חג הפסח בארץ. מאז תחילת השנה הגיעו לישראל למעלה מ־100 עולים חדשים מאודסה – פי שלושה מהתקופה המקבילה בשנה שעברה.
לפני עלייתם השתתפו העולים בסדר פסח לדוגמא שערכו הסוכנות היהודית והקרן לידידות באודסה. העולים תודרכו על החיים בארץ. אודסה היא העיר הרביעית בגודלה באוקראינה וחיים בה כ־30 אלף זכאי עלייה.

מרים בלונובסקי, סייעת לרפואת שיניים, שעולה ארצה עם בעלה ויטלי, מהנדס מכונות ובתם דריה בת ה־6, סיפרה כי לפני מספר חודשים ביקרה בישראל עם בני משפחתה והבינה שכאן זה הבית שלהם. "כשחזרנו לאוקראינה התחלנו להיערך לעלייה. עכשיו החלום שלנו מתגשם".

על רקע חוסר הוודאות באוקראינה הודיעו לאחרונה יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי ונשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין, על סיוע מוגבר לקהילות היהודיות במדינה. הרב אקשטיין ציין כי התרשם מחוסן הקהילה שעברה תקופה לא פשוטה והבטיח להמשיך לסייע במימון עלייתם לארץ.

שרנסקי אמר כי "הבחירה של העולים החדשים לעלות לישראל בערב חג הפסח והחלטתם לבנות כאן את ביתם ואת עתיד ילדיהם היא בעלת משמעות סמלית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.