בעקבות המוצץ: קורסים לאמהות

בעקבות מספר מקרי חרום בבתים פרטים ובגני ילדים קורסי עזרה ראשונה לאמהות וגננות במינהל הקהילתי 'אשכולות' בי-ם

 

בעקבות מקרי חרום רבים אשר התרחשו בחודשים האחרונים בבתים פרטיים/ בגני ילדים ובמיוחד עם ילדים. הנהלת מינהל קהילתי 'אשכולות' החלה בשיתוף עם ארגון 'איחוד הצלה' וחברת 'נורפן' לערוך קורסי משפחה בטוחה לאימהות וגננות.

במהלך הקורס לומדים המשתתפים איך וכיצד פועלים במקרה של התעלפות ואיבוד הכרה, שרשרת הישרדות בדום לב, החייאה בסיסית ( (BLS בילוד ותינוק, טיפול בהשתנקות (חנק מגוף זר), מצבי חרום רפואיים נפוצים בילדים (חום, פרכוסים) תרגולים על בובות סימולציה ועוד. את הקורס יעבירו מדריכות מוסמכות ומוכרות ע"י משרד הבריאות. הקורס יתקיים במינהל קהיליתי 'אשכולות' רחוב מגן האלף 3 ירושלים.

נפתלי זאבי יו"ר מינהל קהילתי 'אשכולות': "בעקבות מספר אסונות שהתרחשו בעיקר עם ילדים, החלטנו להביא למודעות גדולה יותר את חשיבות למידת הצלת חיים ועל כן אנו מקיימים קורסי עזרה ראשונה לאמהות וגננות שימסרו על ידי צוות מדריכות מוסמכות של "איחוד הצלה" ומוכרות ע"י משרד הבריאות". זאבי מוסיף: "כולנו תקווה ותפילה  שלא יתרחשו  אירועי חרום ולא נזדקק שאמהות וגננות ישתמשו במידע שרכשו."

יוסי עמר רכז ביטחון קהילתי מוסיף: "קורס זה היינו כחלק מהמענה שמערך חרום הקהילתי נותן  בימי שיגרה וחירום אנו רוצים שהתושבים ידעו לתת את המענה הראשוני כי "כידוע, בהצלת חיים הדקות הראשונות הינן קריטיות מאוד ובשל כך חשוב מאוד שהציבור ובעיקר אימהות ירכשו ידע בעזרה ראשונה בסיסית על מנת שתסייע להם במצבי חירום עד להגעת כוחות הצלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.