הפגנות סוערות: 20 עצורים במחאת הפלג הירושלמי

בעקבות מעצרם של 3 עריקים חרדים, מאות הפגינו הערב ברחבי הארץ, 20 עצורים, כיכר השבת חסומה לתנועה. צפו בתיעוד

מחאת הפלג הירושלמי: בעקבות מעצרם של 3 עריקים חרדים, מאות הפגינו הערב ברחבי הארץ.

מחאת הפלג הירושלמי. ריקודים ברכבת הקלה

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שני 20 מרץ 2017

בירושלים, המחאה מתמקדת במספר מוקדים, אנשי הפלג הירושלמי משבשים את תנועת הרכבת הקלה- תוך שהם נשכבים על הכבישים ומוחים על מעצרם של הבחורים.
ברחוב יפו-נורדאו שם ממשיכים המפגינים לנסות לחסום את הכביש ונהדפים ע"י השוטרים.

אזור כיכר השבת נחסם לתנועה ע"י כמה מאות חרדים. חלקם מיידים אבנים ומשליכים חפצים לעבר השוטרים. מספר מפירי סדר ניסו לתקוף ולבעוט בפרש.
שוטרת נפגעה בידה מאבן שהושלכה לעברה. פונתה ע"י מד"א במצב קל.

עד כה נעצרו 20 מפגינים שהפרו הסדר הציבורי ותקפו שוטרים.

המשטרה ממשיכה בהערכות במוקדי ההפגנות. המשטרה מדגישה כי תפעל באפס סבלנות כלפי כל נסיון להפר את הסדר, לסכן עוברי אורח ונהגים הנוסעים לאורך צירי תנועה הסמוכים למוקדי ההפגנות ולשבש את שגרת חיי תושבי העיר .
כן תנהג ביד קשה ותפעל למצות הדין עם מפירי הסדר בהם אלו שתקפו ופגעו בשוטרים.

צומת מסמיה – במקום עדיין כ-100 מפגינים נושאים שלטים. כל ניסיון מצידם לחסום את הכבישים 3 ו-40 נתקלים בתגובה מהירה ונחושה של כוחות המשטרה במקום.

 

עד כה עצורים 3 עריקים. הבחור אברהם דוב פטרוב – אמש נגזרו עליו ע"י מפקד יחידת מיט"ב 20 ימי מחבוש. האברך פ, נעצר במהלך הלילה בביתו בבית שמש ונלקח לבסיס ענתות. במהלך היום יובא בפני שופט צבאי,  הבחור ישראל מאיר טולדנו, נעצר לפני שבוע בביתו באופקים ומעצרו הוארך פעמיים עד היום. במהלך היום יובא בפני שופט צבאי לדיון בעניינו.

בוועדה להצלת עולם התורה מבהירים  בעקבות החלטתו של ברקת להשהות את אפשטיין כי "ציבור בני התורה לא חת מכל איום, וכי כל נסיון להלך אימים על בני התורה על ידי הטלת גזרי דין ומעצרים ממושכים, יתקל בעוז רוחם של בני התורה שמוכנים לכל מעצר וגזר דין, ושמוכנים למסור את נפשם. ציבור בני התורה בכל מקום ייצא היום ובכל יום לרחובה של עיר עד שאחרון העצורים ייצא מהכלא וישוב למקומו הטבעי בבית המדרש."

צילומים: מדברים תקשורת, מחאת חרדים כל מה שקורה – עידכוני חב"ד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.