בעקבות המרתון: האם ברקת יפטר את אפשטיין?

בעקבות המהומות הצפויות מחר במרתון ירושלים, בלשכת ברקת מאיימים כי מעמדו של אפשטיין בסכנה. לדברי מקורבי ברקת, מכתב הפיטורים לאפשטיין מוכן במגירה.

בעקבות הודעת הפלג הירושלמי כי אלפי בני ישיבות ואברכים מכל רחבי הארץ יגיעו לירושלים כדי לחסום את העיר מכל עבריה ולפוצץ את המרתון שמתקיים בעיר – גורמים בלשכת ברקת הפנו מסר מאיים לאנשי הפלג הירושלמי כי אם לא יבטלו את ההפגנות במקום  כסאו של סגן ראש העיר מטעם בני תורה בסכנה.

המרתון שיביא לסגירת כבישים בירושלים החל מיום חמישי בלילה אמור לפקוק את העיר וההפגנות רק יחריפו את שיבושי התנועה. בנוסף, התפרצותם של אלפי מפגינים למסלולי הריצה עלולה לשבש את כל התחרות השנתית היוקרתית.

גורמים בלשכת ברקת שיגרו מסר לאנשי הפלג הירושלמי כי מעמדו של אפשטיין בסכנה-  עם פרסום הידיעה על המהומות מחר בירושלים, עם זאת בפלג לא מוכנים להיכנע ובינתיים ההפגנה הגדולה מתוכננת כרגיל. לדברי מקורבי ברקת, מכתב הפיטורים לאפשטיין כבר מוכן בלשכתו.

בדגל התורה מחככים את ידיהם בהנאה ומצפים כי ברקת אכן יפטר את אפשטיין ויפנה את סגנות ראשות העיר בעבור ישראל קלרמן. יש לציין כי מי שסלל את הדרך לברקת לכסא ראש העיר היו אנשי הפלג הירושלמי שפוצצות את הדיל עם ליאון והצביעו בהמוניהם יחד עם חסידות גור לברקת שעקף בפער של 10 אלפים קולות את מועמד דגל התורה והליכוד.

במרתון צפויים להשתתף אלפי משתתפים מכ- 60 מדינות מרחבי העולם ומרחבי הארץ, והוא נחשב ארוע תדמיתי משמעותי שאמור לעודד את התיירות לירושלים ובד בבד לקדם את המעמד המדיני של העיר בזירה הבינלאומית.

מתנגדי הגיוס שאמורים לצאת להפגנות ביום שישי הקרוב אומרים כי הדבר יאתגר את משטרת ישראל בצורה חסרת תקדים. "כדי למנוע הפרעה לאורך מסלולי מירוץ של עשרות קילומטרים תיאלץ המשטרה לגייס כוחות חסרי תקדים, כאשר במקביל יצטרכו כוחות אלה להתמודד גם עם שיבושי תנועה והפגנות בכל רחבי המדינה", אמרו. לדבריהם "ההתעקשות של רשויות הגיוס למצות את ההליך המשפטי והדרישה לשלושה וחצי חודשים, גרמו במו ידיהם לאנדרלמוסיה חסרת תקדים. בית הדין הצבאי גזר היום לא רק את משך מאסרו של תלמיד הישיבה, אלא גם את דינו של מרתון ירושלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.